Aktualności

Analiza klasyfikacji generalnej po I konkursie w Vikersund

Piątkowy wieczór w norweskim Vikersund zapewnił nam sporo emocji za sprawą dalekich lotów oddawanych przez najlepszych skoczków świata. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Peter Prevc, który znalazł się tuż za podium zawodów.

Słoweniec ze znaczą przewagą

Znakomity słoweński skoczek musiał po raz trzeci w tym sezonie uznać wyższość swoich rywali, przez co nie stanął na podium konkursu lotów narciarskich w Vikersund. Jednak stabilna i wysoka dyspozycja pozwoliła mu zebrać dotychczas 1374 pkt. Z kolei na drugim miejscu plasuje się Severin Freund, który o 57 pkt wyprzedza norweskiego skoczka – Kennetha Gangnesa (850 pkt).

Pozostali zawodnicy

Na 4. i 5. miejscu sklasyfikowani zostali Johann Andre Forfang (663 pkt) oraz Michael Hayboeck (657 pkt). W pierwszej dziesiątce, która nie musi kwalifikować się do zawodów Pucharu Świata znaleźli się również: Stefan Kraft (603 pkt), Noriaki Kasai (508 pkt), Daniel Andre Tande (461 pkt), Richard Freitag (455 pkt), oraz Domen Prevc (413 pkt).

Stabilni biało-czerwoni

Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się lider naszej kadry, który ex aequo z Robertem Kranjcem zajmuje 20. miejsce. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowani zostali Stefan Hula (25.) oraz Maciej Kot (27). Pozostałe miejsca naszych skoczków to: 33. – Dawida Kubackiego, 34. – Andrzeja Stękały, 42. – Piotra Żyły, 45. -Klemensa Murańki, 66. – Jakuba Wolnego.

Już w sobotę i niedzielę kolejne zmagania na Vikersundbakken.


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kasjaniuk