Aktualności

MZIO 2016: Podsumowanie konkursów w Lillehammer

Dzisiejszy konkurs mieszany zakończył zmagania skoczków i skoczkiń na II Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W Lillehammer rywalizowała Kinga Rajda oraz Dawid Jarząbek, lecz nie zdobyli oni żadnego medalu.

Konkurs mężczyzn

W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Bor Pavlocvic. Słoweniec od samego początku deklasował swoich rywali, wygrywając wszystkie sesje treningowe ze sporą przewagą. Nie inaczej było w konkursie, gdzie 18-latek skoczył 1o1 i 99 m. Członek klubu ND Ratece Planica zdobył łącznie 262.8 pkt i wyprzedził drugiego Mariusa Lindvika (98,5 m, 94 m) aż o 11.8 pkt. Brązowy medal wywalczył Jonathan Siegiel uzyskując 98,5 m w pierwszej serii i 8 metrów mniej w drugiej. Tuż za podium znalazł się Massamitsu Ito oraz Jonathan Learoyd.

Dawid Jarząbek nie poradził sobie najlepiej na tej imprezie. Polak dwukrotnie lądował na 83. metrze, przez co uplasował się na 12. pozycji. Zawodnik TS Wisły Zakopane stracił do zwycięzcy 74.1 pkt, a do podium 47.3 pkt.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

Konkurs kobiet

Wśród pań najlepsza okazała się również zawodniczka pochodząca ze Słowenii. Ema Klinec podobnie jak Bor Pavlovic dominowała na każdym z treningów poprzedzających konkurs. W oficjalnych zawodach uzyskała 95 m oraz 96 m i zdobyła łącznie 249.3 pkt. Srebro przypadło Sofji Tichonowie, która 97 m i 92,5 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Lara Malsiner (95,5 m, 94,5 m). Czwarte miejsce zajęłaAgnes Reisch, a piąte Julia Huber.

Nasz kraj reprezentowała Kinga Rajda. Polka, która niedawno zdobyła pierwsze punkty w Pucharze Świata, zajęła 7. miejsce po skokach na odległość 83,5 i 84,5 metra. Do Klinec zabrakło jej 67.6 pkt a do trzeciej Malsiner – 49,9 pkt.

Pełne wyniki konkursu kobiet

Konkurs mieszany

Na sam koniec rywalizacji odbył się konkurs mieszany. Wystąpił w nim Dawid Jarząbek, Kinga Rajda i Paweł Twardosz specjalizujący się w kombinacji norweskiej. Najlepiej spisał się Paweł, który skoczył 89,5 i 89 m. Dawid uzyskał 88,5 i 86,5 m, a Kinga Rajda 76 i 85 m. Wyniki te pozwoliły zająć naszej reprezentacji dopiero 9. miejsce.

Najlepsi okazali się oczywiście Słoweńcy, którzy zdominowali całą imprezę. Ema Klinec, Vid Vrhovnik i Bor Pavlovic uzyskali razem 709.5 pkt i wyprzedzili drugich Niemców (Agnes Reisch, Tim Kopp, Jonathnan Siegel) o 34 pkt. Brąz wyskakała ekipa Austrii (666.7 pkt) w składzie: Julia Huber, Florian Dagn i Clemens Leitner.