Aktualności

PK Iron Mountain: Kolejne austriackie podium

Niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain padły łupem Austriaków, którzy ten konkurs zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Po skokach na odległość 131 m oraz 124.5 m Florian Altenburger o 0,7 punktu wyprzedził swojego rodaka Eliasa Tollingera i wskoczył na najwyższy stopień podium. Trzecie miejsce zajął Clemens Aigner, który skoczył odpowiednio 125 oraz 129 metrów.

Czerwono-biało-czerwone podium

Reprezentanci Austrii po raz kolejny pokazali, że w Pucharze Kontynentalnym stanowią niezwykle silny i zgrany team. Już na półmetku zmagań wszystko wskazywało na to, że przynajmniej dwóch zawodników z tego kraju zobaczymy na podium. Po pierwszej serii prowadził Elias Tollinger, który po skoku na odległość 130,5 m, z notą 121,5 punktu, wyprzedzał swojego rodaka Floriana Altenburgera ( 131 m) oraz Michaela Neumayera (127 m). Druga seria nie pozwoliła jednak Niemcowi na utrzymanie lokaty. Ostatecznie 3. miejsce zajął Clemens Aigner, który z kolei zanotował awans z 10. miejsca.

Kłusek w „dziesiątce”, reszta bez błysku

Poza Bartłomiejem Kłuskiem, żaden z reprezentantów Polski nie będzie dobrze wspominał rywalizacji w Iron Mountain. Po skokach na odległość 126 oraz 117 metrów zajął ostatecznie ósmą lokatę. Do drugiej serii awansował również Krzysztof Biegun (116 i 115,5 m – 23. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (116 i 101 metrów – 30. miejsce). Punktów tym razem nie udało się zdobyć Janowi Ziobro oraz Krzysztofowi Miętusowi, którzy przy braku awansu do drugiej serii, zajęli odpowiednio 33. i 39. lokatę.