Aktualności

Zapowiedź niedzieli ze skokami w Lahti i Iron Mountain [aktualizacja]

Dziś ostatni dzień rywalizacji w Lahti. Zanim przeniesiemy się do Kuopio, warto przypomnieć niedzielny rozkład jazdy.

Puchar Świata w Lahti

Z powodu silnych podmuchów wiatru, wczorajsza rywalizacja drużynowa musiała zostać odwołana. Prognozy na dzisiaj nie są wiele lepsze. Przewidywany jest wiatr w okolicach 5 m/s i dodatkowo opady śniegu. O wszelakich decyzjach jury będziecie na bieżąco informowani.

Rywalizacja ma rozpocząć się o 13:30, gdyż na tę godzinę zaplanowano kwalifikacje. O 15:00 powinien wystartować konkurs, lecz wszystko może pokrzyżować wspomniana, niekorzystna pogoda. W Lahti znajduje się sześciu naszych reprezentantów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na skoczni zobaczymy Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Stefana Hulę i Kamila Stocha.

AKTUALIZACJA: Nowy program PŚ w Lahti, konkurs na HS-100

Niedziela, 21.02.2016 (Lahti, HS-100)

13:00 – oficjalny trening

14:00 – kwalifikacje

15:00 – konkurs indywidualny

Puchar Kontynentalny w Iron Mountain

Prócz rywalizacji w Pucharze Świata, czekają nas także zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Tzw. zaplecze skoków narciarskich rywalizuje w Iron Mountain, gdzie pogoda także nie rozpieszcza. Co prawda udało się przeprowadzić wczoraj dwie serie konkursowe, aczkolwiek były one bardzo loteryjne. Na 18:00 zaplanowano serie próbną, a dwie godziny później ma odbyć się konkurs, który podobnie jak wczoraj, może nieść ze sobą kilka niespodzianek.

Program zawodów:

Niedziela, 21.02.2016
18:00 – seria próbna
20:00 – konkurs


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Michał Kardynał