W Wiśle walczyli o Puchar Głuszca

Skoki narciarskie to nie tylko rywalizacja w Pucharze Świata, Pucharze Kontynentalnym czy konkursach z cyklu FIS Cup. Również najmłodsi zawodnicy mają szansę startu w zawodach, podczas których mogą sprawdzić swoje umiejętności i powalczyć o trofea. Sprawdźmy, jak przebiegła rywalizacja o Puchar Głuszca w Wiśle.

Skakali w Wiśle Centrum
W piątek 19 lutego na najmniejszym obiekcie w Wiśle Centrum, odbyły się jedne z pierwszych zimowych zawodów na otwartym w lecie kompleksie skoczni. O Puchar Głuszca w Skokach Narciarskich rywalizacja odbyła się zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, w różnych kategoriach wiekowych.

Wyniki – dziewczęta
W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Kiraga z WSS Wisła. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kiersnowska z tego samego klubu, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Przybyła z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Wyniki – chłopcy
W kategorii skoczków urodzonych w 2008 roku i młodszych wygrał Tymoteusz Cienciała z WSS Wisła. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Marcin Waszek i Wiktor Brudny z LKS Olimpia Goleszów.

Wśród rocznika 2006-07 zwyciężył Wiktor Szozda z WWS Wisła, pokonując Adama Bachledę z KS Evenement Zakopane i Wiktora Fendera z LKS Klimczok Bystra (drugie miejsce ex aequo).

Pełne wyniki: TUTAJ i TUTAJ.

• Źródło: pzn.pl