MŚJ Rasnov: Hoelzl z mistrzowskim tytułem, Rajda dwunasta

Za nami konkurs indywidualny kobiet w ramach Mistrzostw Świata Juniorów, które w tym roku goszczą w rumuńskim Rasnovie. Na najwyższym stopniu podium stanęła Austriaczka – Chiara Hoelzl, a na 12. pozycji rywalizację zakończyła 15-letnia Kinga Rajda.

Triumf Austriaczki

Dzięki skokom na odległość 90,5 i 88,5 metra (209,0 pkt.), Chiara Hoelzl wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów. Warto tutaj zaznaczyć, że Austriaczka z dużą przewagą prowadziła już po 1. serii. Na 2. miejscu uplasowała się Katharina Althaus (87,0/89,5; 197,4 pkt.), a brązowy medal trafił do rąk Sofii Tikhonovej (87,0/87,0; 184,9 pkt.).

Na pechowym 4. miejscu zawody zakończyła reprezentantka gospodarzy – Daniela Haralambie (88,0/86,0), która do podium straciła 0,6 punktu. W czołowej szóstce uplasowały się również Yuka Seto (83,5/89,0; 184,0 pkt.) oraz Ema Klinec (85,5/80,5; 180,7 pkt.), która niestety nie utrzymała 2. miejsca, które zajmowała na półmetku rywalizacji.

Miejsca Polek

W Rasnovie wystartowały również dwie reprezentantki Polski. Na 12. miejscu zawody zakończyła 15-letnia Kinga Rajda (77,5/86,0; 164,8 pkt.), a poza ’30’ sklasyfikowana została Joanna Szwab, która w swojej próbie osiągnęła odległość 66. metrów (49,7 pkt.) i zajęła 37. lokatę.