MŚJ: Siegel z mistrzowskim tytułem, Kantyka dwunasty

David Siegel wygrał konkurs mężczyzn na normalnej skoczni (HS-100) podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie. Reprezentant Niemiec wyprzedził Domena Prevca i Ryoyu Kobayashi.

Mistrzowski tytuł dla Niemca

Na półmetku rywalizacji pierwsze miejsce zajmowali ex aequo Ryoyu Kobayashi i Domen Prevc, a podium uzupełniał David Siegel. W serii finałowej skoczek z Niemiec przeskoczył liderujących zawodników z Japonii i Słowenii, zapewniając sobie triumf w pierwszym indywidualnym konkursie MŚJ w Rasnovie. Drugą lokatę wywalczył znany z Pucharu Świata Słoweniec Domen Prevc, a trzecią Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Czwarte miejsce zdobył Viktor Polasek, piąte Janni Reisenauer, a szóste Tim Fuchs. Czołową „10” uzupełnili Tomas Vancura, T Birchler, M Steiner i Bor Pavlovcic.

Skoki Polaków

Miejsce w najlepszej trzydziestce konkursu wywalczyło trzech reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym był Przemysław Kantyka, który 12. miejsce zapewnił sobie skokami na 93 i 89 m. W trzeciej dziesiątce zostali sklasyfikowani 23. Łukasz Podżorski i 28. Dominik Kastelik.

Do serii finałowej nie awansował Krzysztof Leja, zajmują pechowe 31. miejsce i tracąc do wyprzedzającego go zawodnika zaledwie 0,1 pkt.

Dziś w Rasnovie odbędzie się jeszcze konkurs indywidualny kobiet, a w kolejnych dniach czeka nas rywalizacja drużynowa.