Aktualności

Pierwszy w historii skok narciarski w tandemie! [wideo]

Kilka dni temu w Planicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dwaj Słoweńcy oddali skok na średnim obiekcie, obaj wylądowali na 35. metrze. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że był to skok w tandemie – pierwszy w historii!

Niesamowity skok

Mark Filej to człowiek, który był pomysłodawcą zorganizowania pierwszego w historii skoku narciarskiego w tandemie. Znalazł on dwóch śmiałków w Słowenii – Roka Urbanca i Jakę Rusa. To właśnie oni wzięli udział w tym niezwykłym projekcie. Skoczyli 35 metrów i tym samym ustanowili nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego w tandemie.

Najważniejsza jest synchronizacja. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że wspólnie z Jakiem dokonaliśmy czegoś historycznego. Przed samym skokiem trochę się bałem, nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać – podsumowuje Rok Urbanc.

Skok z Żyłą?

Dokonanie Słoweńców obiło się szerokim echem w całym świecie. W serwisie YouTube film prezentujący skok narciarski w tandemie obejrzało już blisko ćwierć miliona osób. Do niecodziennego wydarzenia odniósł się również Piotr Żyła, który w swoim dowcipnym stylu oznajmił, że zbiera już zapisy od osób, które chciałyby skoczyć w tandemie razem z nim.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego niezwykłego skoku narciarskiego!


  • Źródło: Trainers4me.com / radiozet.pl
  • Foto: YouTube / Trainers4me.com

O autorze

Kacper Kolenda