Aktualności

Sobota w Brotterode i Ałmatach [program]

Tegoroczne tournee śladem skoków narciarskich nieuchronnie dobiega końca. Nie zmienia to jednak faktu, że na kibiców czeka jeszcze wiele sportowych emocji. Najbliższe niewątpliwie związane będą z sobotnimi zawodami mężczyzn, zarówno w trakcie konkursu z cyklu Pucharu Świata w Ałmatach, jak i tych z Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Oto skrót tego, co czeka widzów na całym świecie już w sobotę 27 lutego. 

Debiut w Kazachstanie

Piątkowe kwalifikacje otworzyły historię kompleksu skoczni w Ałmatach, związaną z rywalizacją mężczyzn na najwyższym szczeblu zimą. Do tej pory bowiem skoczków z całego świata mogliśmy oglądać jedynie podczas LGP, która na dobre zadomowiła się na tych obiektach. Kwalifikacje przynoszą Polakom wiele nadzei. Wygrał je Maciej Kot, który po skoku na odległość 131 metrów wyprzedził Jurija Tepesa i Roberta Kranjca. Awans do zawodów na obiekcie HS 140 wywalczyli także pozostali reprezentanci naszego kraju. Mimo problemów Japończyków, których sprzęt nie dotarł do Kazachstanu na czas, nie przewiduje się na razie żadnych poważniejszych utrudnień,  konkurs zatem powinien przebiec bez przeszkód.

Sobota, 27.02.2016
12:00 – seria próbna
13:00 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1 / Eurosport 1)

Rywalizacja w Niemczech 

Sobota stoi również pod znakiem zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który tym razem zawita do niemieckiego Brotterode. Reprezentacja Polski udała się tam w mocnym składzie, by w nadchodzący weekend rywalizować z najlepszymi zawodnikami cyklu. Trener Wojciech Topór zadecydował, że do Niemiec udadzą się: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Adam Ruda, Krzysztof Miętus oraz Bartłomiej Kłusek. Ten ostatni ma realną szansę na powiększenie kwoty startowej na kolejny period Pucharu Świata.

Sobota, 27.02.2016
11:00 – oficjalny trening
12:00 – seria próbna
13:30 – konkurs indywidualny


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marta Wawrzyniak