PK: Kłusek wygrywa w Brotterode, trzech Polaków w czołowej „6”! [aktualizacja]

Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania udało się rozegrać pierwszą serię konkursową w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Na półmetku rywalizacji najwyższą notę punktową posiada reprezentant Polski – Bartłomiej Kłusek, który skokiem na odległość 114 metrów zdobył 113,6 pkt. Kolejne miejsca zajmują Austriak Daniel Huber (115,5 m / 113,1 pkt.) i Niemiec Tim Heinrich (116,5 m / 109,9 pkt.).

Odrodzenie Krzysztofa Miętusa?

Czwartą pozycję skokiem na odległość 108 m wywalczył Clemens Aigner, piąte miejsce należy do Krzysztofa Miętusa (114 m), a szóste do Klemensa Murańki (115 m).

Kolejne punkty Pucharu Kontynentalnego zdobędą także 10. Krzysztof Biegun i 17. Aleksander Zniszczoł.

Słaby występ Adama Rudy

Do serii finałowej, która ma rozpocząć się o godz. 16:25, nie awansował Adam Ruda, który lądując na 62. metrze, został sklasyfikowany na końcu stawki.

Upadek Dietharta w treningu

Na starcie nie pojawił się Thomas Diethart, który w oficjalnym treningu doznał poważnego upadku. Austriak został przetransportowany do szpitala, ale wstępne wieści są względnie optymistyczne. Triumfator 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni jest mocno potłuczony, ale odzyskał przytomność, może poruszać rękami i nogami.

[Aktualizacja]

Seria finałowa po skokach 4 zawodników z powodu silnego wiatru została odwołana. Tym samym wyniki pierwszej rundy są uznane za końcowe, a Bartłomiej Kłusek zostaje zwycięzcą sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode!