Aktualności

Pociągiem na Puchar Świata w Wiśle

Autor Skoki24.pl

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle to co roku prawdziwe święto dla wszystkich fanów tej dyscypliny. Z myślą kibicach, którzy będą chcieli na żywo oglądać sportowe zmagania i wspierać polskich skoczków, Koleje Śląskie przygotowały specjalną ofertę połączeń kolejowych.

Chociaż zawody Pucharu Świata należą już do tradycji skoczni w Wiśle, to tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe – po raz pierwszy sportowe zmagania będą trwały dwa dni – w piątek i sobotę (4-5 marca) odbędą się konkursy indywidualne. W oba te dni na Puchar Świata będzie można dotrzeć pociągami Kolei Śląskich. – Warto rozważyć taką formę transportu nie tylko ze względu na wygodę, ale także na to, że jadąc z innymi kibicami można już wcześniej poczuć sportowe emocje i dzielić się nimi, tak jak i po swoimi wrażeniami po zawodach. Atutem będzie też to, że między dworcem kolejowym a skocznią zostanie zapewniony dodatkowy transport autobusowy – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Wybierając podróż pociągiem unikniemy np. stania w korkach i szukania miejsca parkingowego – dodaje.

Na piątkową serię skoków będzie można dojechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic o godzinie 16:25 (przyjazd do Wisła-Uzdrowisko o godz. 18:38). Natomiast na podróż powrotną przewoźnik przygotował pociąg specjalny, którego godziny zostały dopasowane do harmonogramu zawodów. Pociąg specjalny wyjedzie z Wisły Uzdrowisko o godz. 23:30 i będzie się zatrzymywał na większości stacji pośrednich aż do Katowic (przyjazd o 1:20). Z kolei w sobotę dogodny dojazd na miejsce będzie możliwy pociągiem z Katowic o godzinie 10:57 (przyjazd do Wisła Uzdrowisko o 13:11), a powrót pociągiem o 19:28 z Wisły-Uzdrowisko (w Katowicach o 21:37).

Plakat-Koleje-Slaskie

Marcowa oferta specjalna będzie już szóstą akcją Kolei Śląskich związaną ze skokami narciarskimi w Wiśle. Pierwszy raz przewoźnik wziął udział w tym wydarzeniu w styczniu 2013 roku. – Dwa konkursy indywidualne to z pewnością gratka dla kibiców skoków. Jesteśmy zgłodniali dobrych występów Polaków w tym sezonie, dlatego tym bardziej będziemy kibicować naszym. Bilety wciąż są w sprzedaży, ale spodziewamy się, że na trybunach zasiądzie komplet widzów. Dla wielu osób dodatkowy transport zorganizowany przez Koleje Śląskie okaże się zapewne zbawiennym rozwiązaniem – mówi Marek Kaleta, Szef Biura Prasowego Pucharu Świata w Wiśle.

Zgodnie z szacunkami organizatora zawody każdego dnia obejrzy 5500 kibiców. Dodatkowo w centrum Wisły przygotowano Strefę Kibica, gdzie będzie można oglądać transmisję z turnieju na telebimie, a także wziąć udział w konkursach i koncertach.


  • Autor komunikatu: Michał Wawrzaszek / Rzecznik Prasowy Kolei Śląskich
  • Foto: Patryk Farana

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.