Aktualności

Trener Kruczek wybrał 13 Polaków na PŚ w Wiśle

Autor Skoki24.pl

Aż trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy podczas czwartkowych treningów i kwalifikacji, rozgrywanych w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (3-5 marca). Wśród nich znaleźli się wszyscy zawodnicy Kadr A i B oraz nasz aktualnie najlepszy junior – Przemysław Kantyka.

Do walki o pucharowe punkty w pierwszym z dwóch konkursów indywidualnych rozgrywanych na skoczni im. Adama Małysza staną skoczkowie z Kadry A: mistrz olimpijski Kamil Stoch, brązowi medaliści z Falun Klemens Murańka i Jan Ziobro oraz dwaj wiślanie – Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy liczą na gorący doping w swoim rodzinnym mieście.

Na starcie kwalifikacji zobaczymy też siedmiu zawodników Kadry B: mieszkańca Buczkowic Bartłomieja Kłuska, dzięki któremu kwota startowa dla Polski wzrosła w ostatnim periodzie Pucharu Świata 2015/16, świetnie spisującego się tej zimy Stefana Hulę z pobliskiego Szczyrku, wschodzącą gwiazdę polskich skoków Andrzeja Stękałę, odradzających się w tym sezonie Dawida Kubackiego i Macieja Kota, mistrza świata juniorów Jakuba Wolnego z Wilkowic koło Bielska-Białej oraz kolejnego skoczka z Beskidów – Krzysztofa Bieguna z Gilowic.

Oprócz nich w rywalizacji zobaczymy też najlepszego juniora – Przemysława Kantykę, który pochodzi z tej samej miejscowości co Biegun.

Bilety na Puchar Świata w Wiśle można nabywać na stronie Kupbilet.pl oraz w specjalnym punkcie pod skocznią w Wiśle-Malince.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

Czwartek, 3 marca 2016 r.

16:00 – trening oficjalny (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

Piątek, 4 marca 2016 r.

19:00 – seria próbna
20:30 – 1. seria konkursu indywidualnego

Sobota, 5 marca 2016 r.

14:30 – kwalifikacje
16:00 – 1. seria konkursu indywidualnego

Oficjalna strona Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2016: www.wisla-malinka.com


  • Autor komunikatu: Alicja Kosman / Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2016
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.