Aktualności

Transport w czasie Pucharu Świata w Wiśle

Wszyscy udający się do Wisły na konkursy skoków narciarskich doskonale wiedzą, że obiekt w Wiśle nie jest położony w centrum miasta. Organizatorzy zawodów wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom kibiców i organizują dodatkowy i bezpłatny transport. Przeczytajcie komunikat prasowy. 

Urząd Miejski w Wiśle i Firma “Wispol” organizuje dodatkowy, bezpłatny transport kibiców i dziennikarzy na skocznię im. Adama Małysza i z powrotem podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Autobusy będą kursować na linii Centrum (przystanek koło cukierni „Delicje” i przystanek ul. Olimpijska) – Nowa Osada Skrzyżowanie oraz Nowa Osada Skrzyżowanie (przystanek na drodze z Czarnego) – Centrum (ul. Kolejowa).

Odjazdy dodatkowych autobusów na zawody i z powrotem planowane są co 15 minut z możliwością częstszych odjazdów, stosownie do potrzeb. Autobusy będą odjeżdżać z Centrum 4 marca (piątek) w godz. 16:30 – 20:15 i 5 marca (sobota) w godz. 12:00 – 15:45. Odwóz chętnych kibiców po zawodach nastąpi do 1 godziny od ich zakończenia, w miarę zapewnienia autobusów i przejezdności drogi.

Przewóz osób w ramach dodatkowej, komunikacji odbywać się będzie bezpłatnie na podstawie ważnego biletu wstępu na skoki lub akredytacji medialnej. Autobusy komunikacji regularnej (kursowe) również będą zabierać podróżnych na skoki w ramach wolnych miejsc (bezpłatnie) na podstawie ważnego biletu na skoki lub akredytacji. Po zakończeniu imprezy będzie także możliwość bezpośredniego przejazdu do Ustronia i Cieszyna autobusami oznaczonymi tablicą kierunkową „Cieszyn” za dopłatą od Wisły Centrum według taryfy przewozowej.

O transporcie kolejowym do Wisły pisaliśmy TUTAJ.


  • Autorzy komunikatu:  Alicja Kosman / PZN, Łukasz Bielski / UM Wisła
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Przemysław Krawiec