Kaarel Nurmsalu mistrzem Estonii

5 marca odbyły się mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich. Złotym medalistą został 25-letni Kaarel Nurmsalu – reprezentant klubu Skiclub Telemark, który nie pozostawił szans swoim przeciwnikom.

Medaliści

Oprócz Kaarela Nurmsalu, który zapewnił sobie pewne zwycięstwo po skokach na odległość 99.5 m oraz 101 m, na podium znalazł się również Martti Nomme (94 m i 93 m). Trzecie miejsce powędrowało do zaledwie 15-letniego Kevina Maltseva, który oddał dwa regularne skoki na odległość 90 m. W najlepszej szóstce zawodników uplasowali się również: Siim-Tanel Sammelselg, Ivo-Niklas Hermanson, Artti Aigro.

Medalistki

W minioną sobotę odbyły się również mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich kobiet. Zwyciężczynią została Triinu Hausenberg, która pewnie pokonała znajdującą się na drugim miejscu Latvian Sarlote Skele. Brązowy medal powędrował do Annemarii Bendi, która do złotej medalistki straciła aż 40 punktów.

• Źródło: fis-ski.com