Aktualności

Michael Neumayer kończy karierę

W miniony weekend na kompleksie skoczni w Sapporo rozegrano 87. Międzynarodowy Festiwal Narciarski. Podczas tych zawodów Michael Neumayer oddał swój ostatni skok w karierze.

Długa sportowa droga
W Pucharze Świata Niemiec zadebiutował w sezonie 2000/2001. Wtedy też wygrał klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego. Od tego czasu, bez większych przerw był w niemieckiej kadrze narodowej.

Pierwszy raz na podium PŚ stanął 1 stycznia 2008 roku w Garmisch-Partenkirchen podczas noworocznego konkursu 56. Turnieju Czterech Skoczni. I to właśnie ten turniej okazał się jego największym, indywidualnym sukcesem w karierze, ponieważ ukończył go na doskonałym trzecim miejscu.

Niestety przez wiele lat rywalizacji w Pucharze Świata, Niemiec nie doczekał się wygranej w zawodach najwyższej rangi. Oprócz trzeciego miesca w Ga-Pa, zajął także trzecią lokatę w Willingen w sezonie 2009/2010. Reprezentował barwy Niemiec na igrzyskach olimpijskich w Turynie i Vancouver. W Kanadzie był w składzie drużyny, która wywalczyła srebrny medal. Indywidualnie najlepszą lokatę zajął na skoczni normalnej w Turynie, plasując się na 6. miejscu.

Neumayer na swoim koncie ma także medale drużynowe z mistrzostw świata. Srebro z Oberstdorfu i Val di Fiemme oraz brąz z Oslo. Wraz z kolegami w 2006 roku wywalczył także brązowy medal mistrzostw świata w lotach w Tauplitz. Skoczek posiada także bardzo dobry rekord życiowy, który wynosi 231 metrów. Były podopieczny Wernera Schustera ustanowił go 27 stycznia 2013 roku na Vikersundbakken.

O samym zawodniku
Michael Neumayer już w październiku przed rozpoczęciem obecnego sezonu rozważał zakończenie kariery w niedalekiej przyszłości. W środowisku skoków narciarskich był i jest uważany za bardzo miłego i symaptycznego zawodnika, który z chęcią odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mimo wszystko w pamięci wielu z nas pozostanie na pewno jego nie najładniejszy styl w locie.

37-letni reprezentant Niemiec może pochwalić się bardzo długą karierą. Mimo braku zwycięstwa w Pucharze Świata i indywidualnych medali, na długo pozostanie w pamięci kibiców skoków narciarskich. Obecnie nie pozostaje nic innego jak życzyć Neumayerowi wszystkiego dobrego w rozpoczynającym się właśnie kolejnym etapie jego życia.


O autorze

Justyna Gorzkowska