Aktualności

Zapowiedź piątku w Neustadt, Czajkowskim i Harrachovie

Piątek to nie tylko początek weekendu, ale i czas na kolejną dawkę sportowych emocji. Odrywamy się od obowiązków całego tygodnia, aby śledzić zmagania naszych reprezentantów na skoczniach świata. FIS Cup, Puchar Kontynentalny i Puchar Świata – co czeka nas w najbliższy piątek 11 marca?

Puchar Świata w Neustadt

Niemieckie Titisee-Neustadt jest przedostatnim przystankiem w tegorocznej edycji pucharowej rywalizacji. Chociaż nazwisko najlepszego skoczka sezonu jest już pewne w stu procentach, wielu zawodników ma jeszcze o co powalczyć. Czy do pościgu o najlepsze miejsca w Neustadt, włączą się Polacy?

W piątek na obiekcie Hochfirstschanze zaplanowany jest oficjalny trening (11:30) oraz kwalifikacje (14:00) do sobotniego konkursu indywidualnego.

O awans do konkursu powalczą Polacy w składzie: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Piotr Żyła i Bartłomiej Kłusek.

Puchar Kontynentalny w Czajkowskim

Zmagania w Rosji są ostatnim punktem walki o czołowe miejsca w tak zwanej „drugiej lidze”.

W piątek o 12:00 na skoczni HS140 odbędzie się oficjalny trening.

Do Rosji poleciało sześciu reprezentantów naszego kraju. Swoje próby oddadzą: Jakub Wolny, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł oraz powracający do skoków narciarskich w międzynarodowym wydaniu – Jakub Kot.

FIS Cup w Harrachovie

Do Czech zawodnicy pojadą powalczyć o ostatnie punktu w cyklu FIS Cup. Na skoczni HS100 powalczą skoczkinie i skoczkowie.

Początek piątkowej rywalizacji mężczyzn zaplanowano na godzinę 12:00. Wtedy ma rozpocząć się oficjalny trening. Na godzinę 14:00 przewidziano start pierwszej serii konkursowej.

Do Harrachova pojechało ośmiu reprezentantów Polski. O punkty powalczą: Adam Ruda, Krzysztof Leja, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Krzysztof Miętus, Dominik Kastelik, Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek.

Także nasze zawodniczki oddadzą skoki w Czechach. Do Harrachova pojechały Kinga Rajda, Magdalena Pałasz, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz.

W piątek panie wystąpią w oficjalnym treningu (9:00) a następnie zaprezentują się w konkursie, który według planów, ma rozpocząć się o godzinie 10:30.


  • Foto: Maja Gara
  • Źródło: informacja własna

O autorze

Aleksandra Bazułka