Aktualności

Kinga Rajda triumfatorką cyklu FIS Cup Pań 2015/2016

Rajda-Kinga-PZN

Kinga Rajda, fot. Alicja Kosman / PZN

Chociaż finałowy konkurs cyklu FIS Cup Pań odbędzie się w sobotę 12 marca, to już teraz wiemy, że 1. miejsce w klasyfikacji końcowej będzie należeć do Kingi Rajdy.

Kinga Rajda na czele

16-letnia reprezentantka Polski po siedmiu występach zgromadziła na swoim koncie 340 punktów, co daje jej 10 pkt. przewagi nad drugą Danielą Haralambie i 140 pkt. nad trzecią Jacqueline Seifriedsberger. Teoretyczne szanse na przeskoczenie Polki miałaby Rumunka, ale ze względu na jej nieobecność w czeskim Harrachovie, gdzie odbywają się finałowe zawody kobiecego cyklu FIS Cup, podopieczna Sławomira Hankusa już teraz może świętować końcowy triumf.

Magdalena Pałasz wskoczy na podium?

W Czechach nie pojawiła się również zajmująca trzecią lokatę skoczkini z Austrii, dzięki czemu spore szanse na awans w „generalce” ma 4. Magdalena Pałasz (197 pkt.). Różnica między tymi zawodniczkami to zaledwie 3 pkt. Do walki o końcowe podium włączy się zapewne 5. Ursa Bogataj ze 190-punktowym dorobkiem.

Finałowy konkurs cyklu FIS Cup Pań już jutro o godz. 10:00. Na starcie oprócz Kingi Rajdy i Magdaleny Pałasz zobaczymy także Joannę Szwab oraz Annę Twardosz.

Zobacz wyniki piątkowego konkursu kobiet w Harrachovie

Zobacz aktualną klasyfikację generalną cyklu FIS Cup Pań


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Przemysław Krawiec