Aktualności

Zapowiedź soboty w Neustadt, Czajkowskim i Harrachovie

Za nami pierwsze zmagania w Niemczech, Rosji i Czechach. Teraz przyszedł czas na ciąg dalszy prawdziwych sportowych emocji. Skoczkinie i skoczkowie powalczą o najwyższe lokaty i punkty do klasyfikacji generalnych. W całym tym wyścigu nie zabraknie również reprezentantów Polski.

Puchar Świata w Neustadt

Na sobotnie popołudnie zaplanowany jest kolejny konkurs indywidualny cyklu. Tym razem skoczkowie stoczą walkę o punkty w niemieckim Titisee-Neustadt. Zgodnie z harmonogramem, zawody mają rozpocząć się o godzinie 13:00. Godzinę wcześniej (12:00) odbędzie się seria próbna.

Do konkursu awansowali wszyscy Polacy – 6. w kwalifikacjach Andrzej Stękała, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

Po rewelacyjnym skoku Domena Prevca w kwalifikacjach, oczy sportowego świata zwrócone są na braci Prevc. Czy po raz kolejny pokażą, że w rodzinie siła?

Plany pokrzyżować może tylko wiatr. Prognozy pogody nie są bowiem szczególnie optymistyczne.

Puchar Kontynentalny w Czajkowskim

W Rosji skoczkowie oddadzą skoki w przedostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego.

Pierwsza seria konkursu indywidualnego rozpocznie się o godzinie 15:00. Na godzinę 14:00 przewidziano start serii próbnej.

W piątkowych treningach, najlepiej z Polaków spisał się Klemens Murańka. Polak zajął kolejno 6., 17. oraz 14. miejsce. Pierwszą serię treningową wygrał Tom Hilde, natomiast w drugim i trzecim treningu najlepszy okazał się Markus Eisenbichler.

Czy nasi reprezentanci włączą się do rywalizacji o czołowe lokaty sobotnich zawodów?

FIS Cup w Harrachovie

W Czechach na skoczni HS100 rywalizować będą zarówno mężczyźni, jak i panie.

Skoczkowie rozpoczną sobotę od serii próbnej przewidzianej na godzinę 12:00, a już o 13:00 staną na starcie konkursu indywidualnego.

Konkurs pań rozpocznie się późnym rankiem (10:00). Na 9:00 zaplanowano serię próbną.

W piątkowym konkursie z cyklu FIS Cup, najlepiej z Polaków zaprezentował się Adam Ruda, który uplasował się na 12. pozycji.

Dumni możemy być z Kingi Rajdy, która po starcie w dzisiejszych zawodach i 7. lokacie, zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej FIS Cup Pań.


  • Foto: Maja Gara
  • Źródło: informacja własna

O autorze

Aleksandra Bazułka