Aktualności

Szczyrk: Kinga Rajda mistrzynią Polski w skokach narciarskich

MP017-PZN

Kinga Rajda skokami na odległość 74,5 i 75,5 m wygrała niedzielne zawody w Szczyrku o tytuł zimowej mistrzyni Polski w skokach narciarskich. Zawodniczka klubu SSR LZS Sokół Szczyrk na skoczni HS-77 zdobyła 237 pkt., co dało jej złoty medal. Srebro wywalczyła Magdalena Pałasz (65 i 66,5 m), a brąz powędrował do Joanny Szwab (67 i 66 m).

Do rywalizacji stanęło 11 zawodniczek. Pewny triumf odniosła Kinga Rajda. Zwyciężczyni tegorocznej edycji cyklu FIS Cup okazała się nie do pokonania także na krajowym podwórku. Podopieczna Sławomira Hankusa dwukrotnie uzyskała najdalsze odległości, skacząc w dodatku z belki o numerze 14. Pozostałe skoczkinie rywalizowały z 16. platformy startowej.

Niewiele do pozycji medalowych zabrakło Annie Twardosz (63,5 i 66 m), a kolejne lokaty zajęły Joanna Kil i Paulina Cieślar.