Aktualności

PZN podziękował w Wiśle trenerowi Łukaszowi Kruczkowi

Autor Skoki24.pl

Tuż po dekoracji najlepszych ekip drużynowego konkursu Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Wiśle odbyła się uroczystość podziękowania trenerowi Łukaszowi Kruczkowi za wieloletnią, pełną sukcesów pracę w Kadrze Narodowej PZN. W gronie najbliższej rodziny oraz zawodników i współpracowników z wszystkich kadr szkoleniowiec otrzymał zasłużone gratulacje, brawa i kilka pamiątek.

Łukasz Kruczek w lutym 2016 roku poinformował, że po sezonie 2015/2016 zakończy pracę trenera głównego Kadry A w skokach narciarskich. W środę, 23 marca w Wiśle za wspaniałe wyniki osiągane przez jego podopiecznych i podniesienie poziomu skoków w naszym kraju serdecznie podziękował mu Prezes PZN Apoloniusz Tajner. – Chcielibyśmy podziękować, nie używam słowa pożegnać, Łukaszowi Kruczkowi, który przez osiem lat prowadził Kadrę Narodową naszych skoczków narciarskich, a wcześniej był zawodnikiem odnoszącym sukcesy sportowe. W tamtych czasach wszystkie osiągnięcia innych skoczków przyćmił Adam Małysz, ale pamiętajmy, że Łukasz to złoty medalista Uniwersjady, wraz z drużyną stał też na podium Pucharu Świata. Ja osobiście oceniam cię Łukaszu jako znakomitego zawodnika, a jako trener doprowadziłeś naszych skoczków do znakomitych sukcesów. Dziękujemy za doskonałą robotę, którą przez te lata wykonałeś, za trud, który włożyłeś w podniesienie bardzo wysoko poziomu skoków narciarskich w Polsce. Wśród nas są dziś zawodnicy i sztaby szkoleniowe, które wspierały cię w tym zadaniu, a także kierownictwo Polskiego Związku Narciarskiego. Mam nadzieję, że kiedyś do nas powrócisz, bo nie rezygnujemy z ciebie jako trenera – zapewnił Prezes PZN.

Trener Kruczek otrzymał kilka upominków, w tym pamiątkową karykaturę przedstawiającą szkoleniowca wraz z jego podopiecznymi z Kadry A. Prezenty wręczyli Wiceprezesi PZN: Andrzej Wąsowicz – Prezes ŚBZN i Andrzej Kozak – Prezes TZN oraz Tomasz Wieczorek – Sekretarz Generalny PZN. Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum przygotowało specjalne drewniane narty.

W imieniu zawodników Łukaszowi Kruczkowi podziękował Maciej Kot. – W imieniu wszystkich zawodników, którzy pracowali z tobą na przestrzeni lat chciałbym ci gorąco podziękować za lata bardzo owocnej współpracy. Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil: miłych, sympatycznych, śmiesznych, ale przede wszystkim osiągnęliśmy wiele sukcesów z różnymi zawodnikami. Mam nadzieje, że sympatyczne chwile zostawimy dla siebie na zawsze w pamięci i raz jeszcze w przyszłości spotkamy się na skoczni – mówił skoczek z Kadry B.

Później głos zabrał Łukasz Kruczek. – Sporo czasu minęło od chwili, gdy tu w Wiśle mieliśmy okazję rozpocząć z zawodnikami starty – ja jako trener główny kadry. Wcześniej pracowałem jako asystent Heinza Kuttina i Hannu Lepistoe, później samodzielnie prowadziłem kadrę. Tyc pięknych chwil i sukcesów było wiele. O porażkach nie chcę wspominać. Powiem jedno – to była przede wszystkim wasza zasługa: zawodników, współpracowników, kibiców, bo bez nich nie byłoby tak wspaniałych chwil, przedstawicieli Związku, który dał nam możliwość wspólnej pracy, a także naszych rodzin, które w trudnych momentach zawsze nas wspierały. Dla was wszystkich – wielkie dziękuję za ten szmat czasu – podsumował trener Kadry Narodowej PZN.

Łukasz Kruczek po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego w 2003 roku objął posadę asystenta trenera Heinza Kuttina najpierw w Kadrze B, a później w Kadrze A. Później był asystentem trenera Hannu Lepistoe. Od sezonu 2008/2009 był trenerem głównym Kadry A w skokach narciarskich. Pod jego wodzą reprezentacja Polski osiągnęła wiele sukcesów, m.in. dwa indywidualne złote medale olimpijskie w Soczi (2014) oraz złoto mistrzostw świata w Val di Fiemme (2013) Kamila Stocha, dwa brązowe medale w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015), Kryształowa Kula za sezon 2013/14 dla Kamila Stocha oraz wiele zwycięstw i wysokich miejsc w zawodach Pucharu Świata i FIS Grand Prix. W lutym 2016 roku Łukasz Kruczek ogłosił rezygnację z funkcji trenera Kadry Narodowej wraz z zakończeniem sezonu 2015/2016.

Nowego szkoleniowca Kadry Narodowej mężczyzn w skokach narciarskich wyłoni konkurs, który zakończy się o godzinie 12:00 w czwartek, 24 marca 2016 roku. Wyboru trenera dokona Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Wąsowicz – Wiceprezes PZN, Andrzej Kozak – Wiceprezes PZN, Adam Małysz – doradca Zarządu PZN, Apoloniusz Tajner – Prezes PZN.

[huge_it_gallery id=”144″]


  • Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.