Aktualności

Marco Grigoli zakończył karierę

Grono zawodników, którzy przeszli na sportową emeryturę, niestety się powiększa. W połowie marca zakończenie kariery ogłosił niemiecki zawodnik – Michael Neumayer, a tydzień później Szwajcar – Marco Grigoli.

Kontuzja impulsem do ostatecznej decyzji

Marco Grigoli to 24-letni szwajcarski skoczek narciarski. Główną przyczyną jego decyzji o zakończeniu sportowej kariery był uraz stopy, którego nabawił się ponad rok temu. Po kontuzji zawodnik już nigdy nie powrócił do wcześniejszej dyspozycji. „Trzy operacje, sześć miesięcy o kulach, dziesiątki godzin rehabilitacji nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Po półtora roku więc podjąłem decyzję o zakończeniu mojej sportowej kariery. Czas walki o powrót do zdrowia pełen był wzlotów i upadków, nadziei i nowych początków. Czas płynął wolno, a moja cierpliwość była coraz mniejsza. Brak postępów i ciągły ból jaki mi towarzyszył doprowadziły do takiej właśnie, a nie innej decyzji. Moje siły i cierpliwość zostały wyczerpane” – mówi Szwajcar.

To nie koniec ze skokami

Marco Grigoli nie zamierza jednak całkowicie pożegnać się ze skokami. Szwajcar planuje bowiem rozpoczęcie pracy jako nauczyciel. „Moim celem jest pozostanie  w świecie skoków, tylko z innej zupełnie perspektywy. Mam nadzieję, że spotkam wielu z Was ponownie, gdzieś na skoczniach”.

Kariera Grigoliego

Marco Grigoli był członkiem klubu SC Alpina St. Moritz. W reprezentacji zadebiutował w sezonie 2004/2005, natomiast w pucharowej stawce pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2010 roku podczas zawodów w Klingenthal. W tym samym roku zdobył swoje pierwsze punkty LGP. Największym jego sukcesem jest wygrana w zawodach FIS Cup w sezonie 2013/2014.


  • Źródło: berkutschi.com / informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska