Aktualności

Daniel Wenig zakończył karierę

W ostatnim czasie informowaliśmy, że sportową karierę zakończyli Michael Neumayer oraz Michael Dreher. Niestety nadszedł czas na kolejnego z reprezentantów Niemiec – Daniela Weniga. 25-latek swoją decyzję ogłosił na Facebooku. 

Ostatnie słowo

Sezon zimowy 2015/2016 nie był dla Daniela Weniga obfitujący w starty oraz dobre wyniki. To mogło skłonić 25-letniego Niemca do zakończenia kariery. Członek klubu SK Berchtesgaden swoją decyzję ogłosił na Facebooku.

„Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie jestem dużo mówiącym człowiekiem, dlatego też w ten sposób chciałbym Wam podziękować oraz ogłosić, że doszedłem do wniosku, że nadszedł czas na rozpoczęcie nowego życia, a tym samym na zawieszenie mojej kariery” – informuje Niemiec. I dodaje: „Przez ten sport zdobyłem duże doświadczenie i wiele się nauczyłem, a także mogłem zobaczyć wiele pięknych miejsc na świecie. To był wspaniały czas i jestem dumny z tego, że mogłem być członkiem niemieckiej drużyny w skokach narciarskich”.

Wenig nie zapomniał również podziękować wszystkim członkom sztabu, z którymi mógł współpracować podczas swojej kariery, a także kolegom, z którymi spędził wiele miłych chwil. „Dziękuję również wszystkim trenerom, którzy zawsze byli obok i służyli pomocą. Wielkie dzięki również dla lekarzy, fizjoterapeutów i osób technicznych, Podziękowania kieruję również w kierunku moich kolegów z drużyny, którym życzę wszystkiego najlepszego w dalszej karierze. Choć nie zawsze było łatwo, to mam nadzieję, że czasem wniosłem do ekipy trochę luźnej atmosfery”.

Punkty, medale, osiągnięcia

Daniel Wenig był zawodnikiem, który startował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, gdzie przeważnie plasował się na wysokich miejscach. W niemieckiej reprezentacji zadebiutował w czerwcu 2006 roku podczas zawodów FIS Cup w Bischofshofen, gdzie zajął 14. pozycję. Pierwszy start w PK zaliczył dwa lata później w niemieckim Oberstdorfie zajmując wówczas 12. lokatę. W Pucharze Świata pierwsze kroki postawił podczas TCS w Oberstdorfie w 2013 toku, a dokładnie rok później zdobył swoje pierwsze pucharowe punkty za zajęcie 22. miejsca.

Największym osiągnięciem Weniga jest drużynowe srebro wywalczone podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Otepaeae w 2011 roku. Indywidualnie zajął wtedy 14. miejsce.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska