Aktualności

Mecz Gwiazd 2016: Znamy kolejne nazwiska, do Szczecina przyjedzie Stefan Kraft! (Prima Aprilis)

Organizatorzy charytatywnego Meczu Gwiazd od kilku lat zabiegali o przyjazd na imprezę zagranicznych skoczków narciarskich. W tym roku w szczecińskiej Azoty Arenie zobaczymy Austriaków! Nie zostały jeszcze podane nazwiska wszystkich gwiazd, wiadomo jednak, że na meczu pojawi się Stefan Kraft.

Zagraniczni goście

Blisko miesiąc temu informowaliśmy o próbach zaproszenia zagranicznych skoczków narciarskich na szczeciński Mecz Gwiazd. Organizatorzy byli w stanie pokryć finansowo ich przylot do Szczecina, a rozmowy toczyły się m.in. z medalistą olimpijskim Simonem Ammannem. (więcej na ten temat: Mecz Gwiazd 2016: Znamy pierwsze nazwiska gwiazd, od poniedziałku sprzedaż biletów!)

Austriackie gwiazdy

Starania organizatorów w tym roku przyniosły efekt! Do Szczecina na Mecz Gwiazd przybędzie grupa austriackich skoczków narciarskich. Na razie nie są znane nazwiska wszystkich zawodników, gdyż organizatorzy tradycyjnie co kilka dni zdradzają jedną gwiazdę, która weźmie udział w charytatywnej imprezie. Wiadomo już jednak, że w Szczecinie pojawi się Stefan Kraft!

Bilety na Mecz Gwiazd 

Od 7 marca w sprzedaży dostępne są bilety na tegoroczny Mecz Gwiazd. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony azotyarena.pl. Ceny biletów wahają się od 15 do 30 zł. Charytatywna impreza odbędzie się 21 maja br. w szczecińskiej Azoty Arenie. Udział w tegorocznym Meczu Gwiazd potwierdziło już dwóch polskich skoczków narciarskich – Maciej Kot oraz Jakub Kot.

Sprostowanie (Prima Aprilis)

Powyższa informacja o uczestnictwie Stefana Krafta w Meczu Gwiazd była primaaprilisowym żartem. Faktem jest natomiast to, że organizatorzy starali się zaprosić do Szczecina zagranicznych skoczków narciarskich. Do Meczu pozostało jeszcze kilka tygodni, a nowe gwiazdy są regularnie przedstawiane na fanpage’u Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum”. Do zobaczenia na Meczu Gwiazd 2016 🙂


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda