Aktualności

Larinto mistrzem Finlandii, Niemi na podium

Ville Larinto wygrał rozegrane w sobotę w Taivalkoskim mistrzostwa Finlandii. Drugie miejsce zajął Frans Taehkaevuori, a podium dopełnił Sami Niemi. Zawody zostały rozegrane na obiekcie o rozmiarze HS-80.

Najlepszy z Finów

W sobotę 2 kwietnia w Taivalkoskim rozegrano zawody o tytuł mistrza Finlandii na obiekcie o punkcie HS umieszczonym na 80. metrze. Zwycięzcą został Ville Larinto, najlepiej spisujący się w ubiegłym sezonie fiński reprezentant, oddając skoki na odległość 71,5 i 72,5 metra, zdobył 267,4 pkt.

Zaraz za nim uplasował się Frans Taehkaevuori, którą to pozycję zapewnił sobie skokami na odległość 73,5 i 71,5 metra (265,5 pkt). Podium dopełnił Sami Niemi oddając swe próby na odległość 76,5 i 70 metrów i zdobywając 264,8 pkt. Pierwszy ze skoków Niemiego był najdłuższą próbą konkursu.

Kłopoty fińskich lotników

Ostatnimi czasy fińskie skoki narciarskie przeżywają ogromny kryzys. Najlepszy z zawodników, Lauri Asikainen, który zajął 48. miejsce w klasyfikacji generalniej, w mistrzostwach kraju był dopiero szósty. Ustąpił takim zawodnikom jak Andreas Alamommo czy Janne Korhonen. Na zawodach pojawił się nawet rzadko widywany na skoczniach jako czynny zawodnik – były mistrz olimpijski Toni Nieminen, który ostatecznie zajął 17. miejsce.

Pełne wyniki konkursu o tytuł Mistrza Finlandii znajdziecie TUTAJ.

• Źródło: taivalkoskenkuohu.fi