Aktualności

Werner Schuster z nowym asystentem

Niemcy nie musieli długo szukać zastępcy Stefana Horngachera, który podjął się pracy w Polsce. Nowym asystentem Wernera Schustera będzie utytułowany Norweg – Roar Ljoekelsoey.

Bogata kariera

Ljoekelsoey ma za sobą bardzo owocną karierę skoczka narciarskiego. Norweg jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata w lotach, a także kilkukrotnym medalistą mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. Kryształowej Kuli nie udało mu się zdobyć, choć dwa razy z rzędu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Koniec kariery ogłosił 14 marca 2010 roku, a tydzień po tej decyzji oddał swój ostatni skok między pierwszą a drugą serią w Planicy.

Nowe wyzwanie

Roar nie pełnił wcześniej funkcji trenera, przez co praca w Niemczech może być dla niego nie lada wyzwaniem, ale też i sporą szansą. Nasi zachodni sąsiedzi liczą na to, że utytułowany Norweg zapewni nowy impuls w drużynie, główne pod względem techniki i sprzętu. Głównym zadaniem Ljoekelsoeya będzie przygotowywanie zawodników do konkursów na „mamutach”, gdyż sam był specjalistą od lotów. Podobnie jak jego poprzednik, czyli Horngacher, Roar Ljoekelsoey nie zamierza przeprowadzać się do kraju, w którym będzie trenerem.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał