Aktualności

Barbarian Hill: Wbiegnij na skocznię w Wiśle Malince!

W sobotę 4 czerwca na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zostanie zorganizowany Barbarian Hill. Zadaniem uczestników będzie wbiegnięcie na szczyt obiektu w jak najkrótszym czasie. – Z pewnością podjęcie wyzwania będzie niezapomnianym przeżyciem. – zapewniają organizatorzy wydarzenia. 

Program i zasady

W pierwszą sobotę czerwca skocznia w rodzinnym mieście Adama Małysza będzie wykorzystana w dość nietypowy sposób. Najczęściej sportowcy przemieszczają się z góry na dół, tym razem jednak kierunek ulegnie zmianie. Pierwsza fala zawodników wbiegających na szczyt skoczni wystartuje o 15:00. W jednej fali będzie biegnąć ok. 20-30 osób. Trzy godziny później odbędzie się start fali finałowej, do której awansują 2 osoby najlepsze z każdej fali i 10 osób z najlepszymi czasami.

Sobota, 4 czerwca 2016:

10:00 – 14:30 – wydawanie numerów startowych oraz przyjmowanie zapisów
15:00 – start pierwszej fali
18:00 – start fali finałowej
18.30 – podsumowanie i wręczenie nagród

Jak wziąć udział? 

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się  za pośrednictwem formularza na stronie internetowej zawodów – www.barbarianrace.pl. Dopuszczeni do startu zostaną zawodnicy, którzy wniosą stosowną opłatę startową. Jej wysokość wynosi: 58 zł (zapisy w kwietniu i maju), 88 zł (zapis w dniu imprezy). Przewidziano limit miejsc: ok. 200 osób.

Celem imprezy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia,  promowanie lokalnych atrakcji turystycznych i sportowych, a także wyłonienie najsprawniejszych ludzi w Polsce, bo pokonanie 250-metrowej trasy nie będzie prostym zadaniem.

Zadanie dla odważnych

– Startujący będą mieli do pokonania około 250 metrów morderczej trasy, która z pewnością odciśnie swoją moc w niejednych nogach. Jest to finalny sprawdzian dla śmiałków, którzy rozpoczną cykl biegów Barbarian Race w Wiśle i zachęta dla tych niezdecydowanych. Z pewnością podjęcie wyzwania będzie niezapomnianym przeżyciem. – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Najlepsi zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca (w kategorii kobiet i mężczyzn) otrzymają wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Regulamin i więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej – www.barbarianrace.pl

Poniżej możecie zobaczyć wideo z podobnego wydarzenia zorganizowanego w Bischofshofen:


  • Źródło: barbarianrace.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec