Aktualności

Łukasz Kruczek nowym trenerem Włochów

Łukasz Kruczek nadal będzie zajmował się trenowaniem skoczków narciarskich. Od sezonu 2016/2017 były szkoleniowiec Polaków będzie trenerem włoskiej reprezentacji. 

Włoski Związek Narciarski oświadczył, że chce po nieudanej zimie dzięki współpracy z Kruczkiem zbudować silną drużynę na kolejne lata. Reprezentację Włoch nowy trener przejmuje po Paolu Bernardim, który był związany z tą ekipą od maja 2014 roku.

Informacje o nowym etapie w karierze Łukasza Kruczka przekazał na swojej stronie internetowej także Polski Związek Narciarski. – Wieloletni szkoleniowiec naszej kadry związał się w Włochami umową na dwa lata z możliwością przedłużenia jej na dalszy okres. – czytamy na pzn.pl. Oprócz samej informacji PZN złożył również trenerowi życzenia „wszystkiego dobrego na nowej, sportowej drodze życia”.

Tym samym Łukasz Kruczek pozostaje w świecie trenerskim. Wcześniej pojawiały się medialne spekulacje, że być może były szkoleniowiec Polaków zastąpi Mirana Tepesa na stanowisku Asystenta Dyrektora Pucharu Świata. Teraz wiemy już, że tak się jednak nie stanie, przynajmniej przez najbliższe 2 sezony.

Kruczek ma 40 lat, urodził się 1 listopada 1975 roku w Buczkowicach. Został wybrany Trenerem Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego 2013 i 2014, a polską reprezentację skoczków doprowadził do licznych sukcesów. To za jego kadencji Kamil Stoch zdobył dwa złote medale olimpijskie.


  • Źródło: pzn.pl / fisi.org
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec