Aktualności

Szwajcarskie kadry na sezon 2016/2017

Szwajcarzy jako pierwsi odsłonili karty na sezon 2016/2017. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy nazwiska kadrowiczów, a w porównaniu do ubiegłego sezonu zaszło kilka znaczących zmian. Kadrę narodową tego kraju utworzy tylko 1 zawodnik!

Składy szwajcarskich kadr na nadchodzący sezon:

  • Kadra narodowa: Simon Ammann.
  • Kadra A: Gregor Deschwanden, Pascal Kaelin, Killian Peier i Luca Egloff.
  • Kadra B: Sabrina Windmueller, Andreas Schuler, Tobias Bischler i Gabriel Karlen.
  • Kadra C: Sandro Hauswirth.

Pierwszą niespodzianką może być fakt, iż Simon Ammann w następnym sezonie rozpocznie zmagania w jednoosobowej załodze, a to za sprawą przesunięcia Gregora Deschwandena z kadry narodowej do kadry A. Zaskoczeniem również może być pojawienie się szwajcarskiej skoczkini Sabriny Windmueller w męskiej kadrze B. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawodniczka nadal będzie mogła się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej.

Zmiana trenera

W ubiegłym sezonie swoją rezygnację z posady trenera złożył Pipo Schoedler. Swoją decyzję umotywował tym, że nie potrafi odnaleźć się na stanowisku trenera głównej reprezentacji. – Z jednej strony nie udało mi się doprowadzić do rozwoju młodych zawodników, w taki sposób w jaki bym sobie tego życzył. Z drugiej zdałem sobie sprawę, że Puchar Świata, z całą jego otoczką, to nie miejsce dla mnie. W porównaniu na przykład do Pucharu Kontynentalnego, zdecydowanie większy nacisk kładzie się tutaj na sprzęt, pomijając prawie zupełnie samego zawodnika. W obliczu zbliżających się wielkich imprez doszedłem do wniosku, że brakuje mi odpowiedniej kreatywności, inspiracji oraz emocji, aby w całości poświęcić się w takich okolicznościach drużynie. Do momentu powołania kadr w Szwajcarii nie ogłoszono jego następcy.

W tym tygodniu powinniśmy poznać także składy kadr narodowych reprezentacji Polski.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Natalia Kicka