Aktualności

Zaczynamy „Nadzieje Beskidzkie” [program]

Już w najbliższy poniedziałek 2 maja rozpocznie się letnia rywalizacja dzieci i młodzieży w zawodach z cyklu Nadzieje Beskidzkie. Młodzi skoczkowie podczas pierwszego konkursu będą walczyć o triumf i pamiątkowe nagrody na nowym  kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle Centrum. 

W poniedziałek 2 maja na skoczni w Wiśle Centrum odbędzie się Memoriał Leopolda i Władysława Tajnerów. To pierwsze zawody z cyklu konkursów o nazwie Nadzieje Beskidzkie.  Nadchodzący memoriał jest organizowany przez klub LKS Olimpia Goleszów i co roku odbywał się właśnie w oddalonym o kilkanaście kilometrów Goleszowie.

Goleszów

14 maja dzieci rywalizować będą w drugim konkursie cyklu, również w Wiśle Centrum, tym razem organizowanym zawody będą organizowane przez WSS Wisła.

Następnie młodzi zawodnicy przeniosą się do Szczyrku Skalite, gdzie 28 maja powalczą w Memoriale Tadeusza Pawlusiaka zorganizowanym przez SS-R LZS Sokół Szczyrk. Prawie miesiąc później, 25 czerwca, rozegrany zostanie Memoriał Józefa Przybyły w miejscowości Bystra. Organizatorem będzie miejscowy klub – LKS Klimczok Bystra.

2 lipca odbędą się Dni Gilowic, które przygotuje klub PKS Olimpijczyk Gilowice i to właśnie na skoczni w tej miejscowości będą skakać młodzi zawodnicy.

Na zakończenie całego cyklu Nadziei Beskidzkich, 27 sierpnia zawody wrócą ponownie do Bystrej, gdzie odbędzie się Puchar Wójta.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Gabriela Szopa