Aktualności

Nowe skocznie w Szwajcarii

Po dwóch latach trwania prac budowlanych, już niedługo do użytku zostaną oddane trzy nowe skocznie w szwajcarskim Kandestegu. Obiekty noszą nazwę Nordic Arena i mają być przyszłością skoków w Szwajcarii.

Co już jest?

W kompleksie skoczni Nordic Arena znajdują się obiekty o rozmiarach: HS-106, HS-72 i HS-27. Wszystkie trzy skocznie spełniają najnowsze standardy FIS i będą mogły być użytkowane zarówno latem jak i zimą, co czyni z nich doskonałą bazę treningową.

Otwarcie z atrakcjami

Oficjalne otwarcie nowego kompleksu odbędzie się w dniach 31 lipca – 1 sierpnia. Pierwszego dnia mają odbyć się zawody dla najmłodszych adeptów skoków narciarskich. Natomiast w dniu kolejnym będzie miał miejsce międzynarodowy konkurs, w którym wystartuje także Simon Ammann. Oprócz zawodów, przewidziano wiele innych atrakcji dla kibiców,  jak panele dyskusyjne, spotkania ze skoczkami czy wycieczki po skoczni.

Nowe skocznie w Kandestegu mają stać się szwajcarskimi obiektami przyszłości. Szwajcarzy chcą, aby odbywały się na nich różne zawody regionalne, narodowe i międzynarodowe.


  • Źródło: berkutschi.com/
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Justyna Gorzkowska