Aktualności

Projekt Kalendarzy PZN na lato i zimę

Do otwarcia sezonu letniego pozostały ponad dwa miesiące. Tymczasem poznaliśmy wstępne Kalendarze Centralne PZN na najbliższe lato i zimę. Wygląda na to, że zobaczymy sporo skoków zarówno w zawodach tej niższej, jak i wyższej rangi. Wisła, Szczyrk, a może Zakopane? Sprawdź gdzie odbędą się zawody.

Skoki na igielicie

Fanów skoków narciarskich, którzy nie mogą już wytrzymać bez swojej ulubionej dyscypliny informujemy, że już za nieco ponad dwa miesiące skoki zawitają do Szczyrku. To tam w dniach 07.07 – 10.07 odbędą się zawody FIS Carpath Cup oraz FIS Cup.

Dwa tygodnie później na skoczni w Wiśle Malince zobaczymy najlepszych skoczków świata w konkursach Letniej Grand Prix (22 – 23.07). Na beskidzkiej skoczni przewidziano też organizację Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn (24 – 25.09) oraz łącznie z kompleksem skoczni w Szczyrku Mistrzostwa Polski Seniorów (07 – 09.10).

Zima w Polsce

Zima w skokach narciarskich na polskich skoczniach wystartuje w grudniu. Wówczas mają odbyć się Mistrzostwa Polski w Zakopanem, czyli tak zwany Konkurs Świąteczny (26.12). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skoczków pod Tatrami zobaczymy jeszcze podczas zawodów FIS Cup (14 – 15.01.2017), Pucharu Świata (21 – 22.01) oraz Pucharu Kontynentalnego (11 – 12.03).

Tak, jak w minionym sezonie w Wiśle zagości Puchar Świata. Tym razem od 14 do 15 stycznia. Skoki na obiekcie im. Adama Małysza oddadzą również juniorzy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której organizacją wiślański obiekt podzieli się z kompleksem w Szczyrku (22 – 26.02.2017).

Po raz kolejny zdecydowano się na kontynuację programu Szukamy Następców Mistrza. W zbliżającym się sezonie zimowym zostaną rozegrane cztery edycje LOTOS Cup. Przyszłoroczne zawody dla młodych nadziei skoków narciarskich zobaczymy zarówno na skoczniach w Szczyrku, jak i w Zakopanem.

Pierwsza edycja LOTOS Cup wystartuje 6 – 8 stycznia w Szczyrku, następnie przeniesie się do Zakopanego (24 – 26.01), aby znów powrócić na Skalite (17 – 19.02). Finał odbędzie się pod Tatrami w dniach 3 – 5 marca 2017 roku.

Przypominamy, że podane terminy to jedynie projekt. Wszystko zależy od postępu prac związanych z remontem Wielkiej Krokwi oraz decyzji, które zapadną na Kongresie FIS.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Aleksandra Bazułka