Aktualności

Ruszył remont skoczni… w Wiśle Malince

Wielokrotnie pisaliśmy o konieczności przebudowy Wielkiej Krokwi w Zakopanem i planach, które się z tym wiążą. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że prace remontowe szybciej ruszą na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 

Deski do wymiany

Prace naprawcze w Wiśle Malince rozpoczęły się jeszcze przed końcem długiego majowego weekendu. Okazało się bowiem, że deski ułożone pod igielitem przegniły i trzeba wymienić je na nowe. Andrzej Wąsowicz – wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i jednocześnie gospodarz wiślańskiego obiektu przyznaje, że do wymiany są deski o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych – w okolicy punktu konstrukcyjnego oraz na wypłaszczeniu.

Ile potrwa naprawa?

Działacz w rozmowie z Polską Agencją Prasową dodaje, że nowe deski przyjadą w Beskidy jeszcze w tym tygodniu, a prace na skoczni powinny zakończyć się w drugiej połowie maja. To ważne, bowiem tego lata jedynym dużym obiektem do uprawiania skoków narciarskich w Polsce będzie właśnie skocznia im. Adama Małysza. W Zakopanem planowana jest bowiem gruntowna modernizacja, konieczna do uzyskania certyfikatu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na kolejne lata.

Co z biletami na LGP?

W tym sezonie na skoczni w Wiśle Malince odbędzie się Letnia Grand Prix (22-23 lipca), Letni Puchar Kontynentalny (24-25 września) oraz październikowe mistrzostwa Polski. Sprzedaż biletów na zawody LGP jeszcze się nie rozpoczęła, ale Wąsowicz zapowiada, że skocznia będzie gotowa na przyjęcie ok. 5,5 tys. kibiców. – Nie stawiamy trybun, będziemy oferować tanie bilety na stojąco – mówił wiceprezes PZN w rozmowie z portalem ox.pl. Więcej na ten temat.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia skoczni narciarskich w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku z ostatniego tygodnia.

Remontowana skocznia w Wiśle (fot. Przemysław Krawiec, 02.05.2016)

[huge_it_gallery id=”152″]

Obraz z kamery dostępnej na wisla-malinka.com (06.05.2016)

Wisła-kamera

Na skoczni w Szczyrku cicho i pusto (fot. Przemysław Krawiec, 02.05.2016)

[huge_it_gallery id=”153″]

Topniejący śnieg na zakopiańskich skoczniach: Wielkiej i Średniej Krokwi (fot. Michał Kardynał, 30.04.2016)

[huge_it_gallery id=”154″]


  • Źródło: informacja własna / PAP / ox.pl
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Przemysław Krawiec