Aktualności

Andrzej Wąsowicz o biletach na LGP 2016 i wymianie desek na skoczni w Wiśle

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego – Andrzej Wąsowicz – jest dobrej myśli przed rozpoczynającym się remontem skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Gospodarz obiektu przyznaje, że z powodu widocznych załamań trzeba wymienić zbutwiałą część konstrukcji drewnianej na 119. i 126. metrze. – Nie stało się to z naszej winy. To kolejna rzecz złego wykonawstwa – mówi obecny zarządca skoczni. Wiceprezes PZN zdradził również, kiedy można spodziewać się informacji o sprzedaży biletów na Letnią Grand Prix 2016. 

6 maja pisaliśmy o rozpoczynającym się remoncie skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince. Andrzej Wąsowicz w opublikowanym dziś wywiadzie na łamach strony internetowej Polskiego Związku Narciarskiego przyznaje, że wymiana desek jest konieczna, gdyż podczas budowy obiektu zostało użyte złe drewno. – Jako zarządca obiektu dbam o bezpieczeństwo zawodników przeprowadzających treningi na skoczni w Wiśle Malince, stąd nie mogę sobie pozwolić na to, by na naszej skoczni pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie. – zapewnia wiceprezes PZN.

Od jutra ruszają pełną parą

Chociaż prace przy zdejmowaniu igielitu rozpoczęły się ponad tydzień temu, to formalnie wykonawca został wybrany właśnie dziś. Wąsowicz mówi, że bez rozebrania fragmentu zeskoku nie można było ocenić stanu drewna znajdującego się pod igielitem. – (…) Od jutra firma wchodzi na nasz obiekt i oficjalnie bierze się do roboty – przyznaje Andrzej Wąsowicz. I dodaje, że chciałby wymianę desek zakończyć jeszcze w maju.

To ważne, bowiem nasi skoczkowie będą potrzebować tej skoczni do treningów przed nadchodzącym sezonem, a w dodatku już 4 czerwca ma odbyć się nietypowe wydarzenie – Barbarian Hill, czyli bieg pod skocznię. – Przed tymi zawodami będziemy musieli założyć na igelicie siatki, jednak tym się nie martwię. Robiliśmy to już wiele razy i wiemy, jak przeprowadzić to sprawnie. Założenie siatek zajmuje nam około 1,5 dnia. Więcej na temat biegu pod wiślański obiekt pisaliśmy TUTAJ.

Co z biletami na LGP?

Gospodarz skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odpowiedział również na pytanie, które nurtuje wielu kibiców skoków narciarskich: kiedy ruszy sprzedaż biletów na konkursy LGP 2016?

– Szczegółowe informacje na temat cen biletów i miejsc ich dystrybucji podamy po czerwcowym Kongresie FIS w Meksyku, podczas którego oficjalnie zatwierdzony zostanie kalendarz zawodów FIS Grand Prix w tym sezonie.

Przypomnijmy, że 50. Kongres Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w meksykańskim Cancun odbędzie się w dniach 5-11 czerwca. Zawody Letniej Grand Prix w Wiśle są planowane 22 i 23 lipca.

Tak skoczni narciarska w Wiśle wyglądała 2 maja: (fot. Przemysław Krawiec)

[huge_it_gallery id=”152″]

Aktualny obraz spod skoczni w Wiśle i postępy prac remontowych możecie śledzić TUTAJ.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Przemysław Krawiec