Peter Prevc na słoweńskich znaczkach pocztowych

Najlepszy skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w minionym sezonie, został w piękny sposób uhonorowany przez słoweńską pocztę, która postanowiła wydać znaczek pocztowy z jego wizerunkiem.

Wygląd znaczka

Na znaczku przedstawiony jest podopieczny Gorana Janusa ze wszystkimi pucharami zdobytymi w sezonie 2015/2016. 23-latek w trakcie zimy sięgnął po wszystkie najważniejsze trofea, czyli Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ, Małą Kryształową Kulę za PŚ w lotach narciarskich, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a także zdobył tytuł mistrza świata w lotach narciarskich. Oprócz tego, Słoweniec pobił rekordy liczby zwycięstw w jednym sezonie i zdobytych punktów.

Kolej na Prevca

Obok zdjęcia zamieszczony został również krótki opis sukcesów Petera Prevca. Wartość omawianego znaczka wynosi 2,25 euro. Słoweński zawodnik w ten sposób dołączył do wielkich legend takich jak: Adam Małysz, Kamil Stoch, Gregor Schlierenzauer czy Thomas Morgenstern, którzy także mieli przyjemność znaleźć się na znaczkach pocztowych w swoich krajach.

• Źródło: sportowefakty.wp.pl/ informacja własna