Aktualności

Pierwszy trening polskich zawodników na skoczni

12 maja Polacy znów zasiądą na belce startowej, żeby po ponad miesięcznej przerwie oddać swoje pierwsze skoki. Po treningu na skoczni w Szczyrku odbędzie się również prezentacja kadr narodowych i spotkanie skoczków oraz sztabów szkoleniowych z mediami. Relację znajdziecie na skoki24.pl.

Pierwsze skoki

12 maja zawodnicy Kadry Narodowej A, B i Młodzieżowej C oraz Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet, będą mieli okazję po raz pierwszy po zakończonym sezonie 2015/2016 zaprezentować się na skoczni. Pierwsze próbny zostaną oddane na kompleksie w Szczyrku Skalite, pod okiem nowych trenerów kadrowych, w tym trenera Stefana Horngachera. Po treningu zaplanowana, jest oficjalna prezentacja nowych kadr, którą poprowadzi Apoloniusz Tajner.

Trening siłowy

Przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczęły się znaczniej wcześniej niż dotychczas. Zawodnicy uważają, że jest to dobra zmiana, ponieważ będą mieli więcej czasu na wyeliminowanie ewentualnych błędów technicznych. Polska reprezentacja już od miesiąca pod wodzą nowego trenera uczestniczy w zajęciach na siłowni.

Skoczkowie do tej pory bardzo pozytywnie oceniają treningi, pomimo tego, że mieli mało czasu na odpoczynek – Szybko zaczynamy. I dobrze, bo czeka nas dużo pracy. Przede wszystkim trochę inaczej technicznie będziemy do wszystkiego podchodzić. Przed nami zmiany w treningu. Bardzo się z tego cieszę – komentował po pierwszym treningu Stefan Hula.

Jakub Wolny szybko załapał nowe metody ćwiczeń, dzięki czemu zasłużył na pochwałę trenera Stefana Horngachera – Na pewno miło coś takiego usłyszeć, niemniej jednak były to pierwsze treningi, więc dopiero przyjdzie czas na wyciąganie głębszych wniosków. Inaczej niż dotychczas wykonywaliśmy wszystkie odbicia, bardziej do góry. To udało mi się wykonywać już od pierwszego skoku, stąd miłe słowa trenera. – ocenił mistrz świata juniorów.


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Asia Ciciora