Aktualności

Mecz Gwiazd 2016 już w najbliższą sobotę, milion złotych przekroczony!

Tradycyjnie pod koniec maja w Szczecinie odbędzie się Mecz Gwiazd. W tegorocznej edycji udział wezmą m.in. skoczkowie – Maciej i Jakub Kot, Andrzej Stękała oraz Grzegorz Miętus. Bilety ciągle w sprzedaży! 

Gwiazdy w meczu

Udział w Meczu Gwiazd 2016 potwierdziło 44 sportowców. W Szczecinie zobaczymy m.in. mistrza olimpijskiego w wioślarstwie – Marka Kolbowicza, mistrza świata organizacji WBC, boksera – Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, złotego medalistę mistrzostw świata, siatkarza – Krzysztofa Ignaczaka oraz liczną grupę siatkarek Chemika Police – obecnego mistrza Polski.

W tegorocznej edycji Meczu Gwiazd udział weźmie 4 skoczków narciarskich. Oczywiście nie może zabraknąć braci Kot (Macieja i Jakuba), którzy co roku wspomagają działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Pierwszy raz na szczecińskim boisku zaprezentują się dwaj inni skoczkowie – Andrzej Stękała oraz Grzegorz Miętus.

Pomoc dla hospicjum

Całkowita suma zebrana z licytacji (więcej informacji na temat internetowych aukcji: Wystartowały aukcje przed Meczem Gwiazd!) oraz z biletów zostanie przekazana na cele Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

– Założyliśmy sobie taki cel, że w tym roku sumaryczna kwota jaką zbierzemy przez te dziewięć lat współpracy, to będzie milion złotych, po zakończeniu imprezy. W tej chwili mogę Państwu powiedzieć, że milion złotych już mamy i lecimy dalej. – poinformował prezes stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum – Maciej Sośnicki.

W tym roku podczas Meczu Gwiazd odbędą się trzy specjalne licytacje. Podczas jednej z nich będzie można nabyć narty z autografami polskich skoczków narciarskich oraz braci Golec.

Bilety na mecz

Nadal można nabyć bilety na nadchodzący mecz. Wejściówki w cenach od 10 do 30 zł są dostępne na stronie bilety.arenaszczecin.pl. Tegoroczny Mecz Gwiazd odbędzie się w sobotę 21 maja o godzinie 17.00 w szczecińskiej Azoty Arenie przy ulicy Szafera.

Fotorelacja z konferencji prasowej: 

[huge_it_gallery id=”156″]


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda
  • Korespondencja ze Szczecina: Karolina Koster, Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda