Aktualności

Sobota w Proszowicach i Szczyrku [zapowiedź]

W zbliżający się weekend oczy kibiców skoków narciarskich będą zwrócone na Proszowice i Szczyrk. 28 maja odbędzie się spotkanie z mistrzem olimpijskim, a także rozegrane zostaną zawody z cyklu Nadzieje Beskidzkie. 

Kamil Stoch ponownie w Proszowicach

Dwukrotny mistrz olimpijski po raz czwarty zagości w małej małopolskiej miejscowości, z której pochodzi jego oficjalny fanklub. Towarzyszyć mu będzie małżonka Ewa Bilan-Stoch, która osobiście otworzy wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną „Akta sztuki”. Kolejnym punktem spotkania będzie możliwość uzyskania autografu oraz zdjęcia, a także rozmowy z samym Kamilem Stochem. Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Kultury i Wypoczynku.

Program:

16:00 – Otwarcie wystawy fotografii Ewy Bilan – Stoch „Akta sztuki”

16:30 – Spotkanie z Kamilem Stochem – Mistrzem Olimpijskim (zdjęcia, autografy)

Dzień Dziecka w Szczyrku

Memoriał Tadeusza Pawlusiaka również nie jest nowym przedsięwzięciem. Jak co roku młodzi skoczkowie będą mieli szansę spróbować swoich sił na kompleksie skoczni w Szczyrku. Zawody odbędą się na dwóch obiektach: HS-44 i HS-77 w sześciu kategoriach wiekowych. Udział będą mogły wziąć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Godzinę rozpoczęcia rywalizacji wyznaczono na 9:30.

Program zawodów:

09:00 – odprawa kierowników drużyn

09:30 – dwie serie treningowe HS-44: Junior E, Młodziczki, Junior D

12:30 – seria próbna HS-77: Juniorki, Junior C, Junior B


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Ziemiańska