Aktualności

Łukasz Kruczek z Włochami na treningach w Szczyrku

19 kwietnia dowiedzieliśmy się, że Łukasz Kruczek przejmuje reprezentację Włoch w skokach narciarskich. Od tego czasu trener konsekwentnie realizuje swój plan przygotowań do kolejnego sezonu. Jednym z etapów jest wizyta skoczków i sztabu szkoleniowego w Polsce.

Pierwszy miesiąc we Włoszech

Jak informowaliśmy Was wcześniej na skoki24.pl (TUTAJ), przez pierwsze tygodnie były trener reprezentacji Polski wykonał dużo pracy. Pod koniec kwietnia odbył spotkanie ze swoimi nowymi zawodnikami i przeprowadził z nimi trening siłowy. Dodatkowo w połowie maja skoczkowie włoscy trenowali na obiekcie w Predazzo. Pod wodzą nowego trenera oddali tam pierwsze skoki na igelicie. W swoich próbach skupili się szczególnie na kwestiach dotyczących techniki. Jak dodał Łukasz Kruczek po objęciu włoskiej kadry, zawodnicy są bardzo zmotywowani do tego, aby podwyższać swój poziom sportowy i dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu. Ponadto pierwsze wrażenia z pracy we Włoszech są dla niego pozytywne. Więcej informacji o tym, co jeszcze powiedział Łukasz Kruczek, możecie przeczytać TUTAJ.

Treningi w Szczyrku

Kilka dni po treningach w Predazzo kilkoro skoczków reprezentacji Włoch wraz z trenerem udało się na kolejny etap przygotowań, tym razem w Szczyrku. Skoczkami, którzy trenują w naszym kraju pod wodzą Łukasza Kruczka są: Alex Insam, Sebastian Colloredo, Federico Cecon, Roberto Dellasega, Davide Bresadola, Daniele Varesco oraz Zeno di Lenardo. Łukaszowi Kruczkowi towarzyszą: Ivan Lunardi oraz Nicola Sepulcri. Wizyta kadry włoskiej w Polsce rozpoczęła się w poniedziałek 23 maja, a zakończy się w niedzielę 29 maja. Wśród skoczków panuje miła i wesoła atmosfera.

Aby sprawić zawodnikom niespodziankę oraz zmotywować do dalszej pracy, przygotowano specjalne plastrony na treningi. Na środku widnieje logo FISI (Włoskiej Federacji Sportów Zimowych). U góry widoczne są imiona zawodników, zaś na dole umieszczono napis „Nothing is impossible” („Nic nie jest niemożliwe”). Kilka tygodni temu te słowa stały się mottem całej drużyny. Na zdjęciu można też zaobserwować ćwiczących reprezentantów Włoch. Wszystko możecie zobaczyć poniżej:

Dalsze plany reprezentacji Włoch

Włosi powrócą niebawem do kraju, gdzie będą dalej przygotowywać się do sezonu. Jak podaje FISI, skoczkowie włoscy chcą skupić się na startach w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Pierwsze zawody tego cyklu odbędą się już na początku lipca w Kranju. Poza tym włoscy zawodnicy będą skakać w zawodach FIS Cup. Rozpoczną się one w podobnym terminie, co Puchar Kontynentalny. W lipcu skoczkowie będą tam skakać w Villach, Szczyrku i Kuopio. Nie jest wykluczone, że Włosi wystąpią na koniec Letniego Grand Prix w Klingenthal. Bardzo istotną kwestią dla Łukasza Kruczka i jego reprezentantów z Półwyspu Apenińskiego jest powiększenie kwot startowych na zimę 2016/2017.


  • Źródło: fisi.org / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Radosław Matyjakowski