Aktualności

Remont skoczni w Wiśle zakończony

W tym tygodniu zakończyły się drobne prace remontowe związane z poprawą stanu skoczni w Wiśle Malince. Trwający kilkanaście dni remont gwarantuje odpowiednie przygotowanie obiektu do nadchodzących imprez: biegu Barbarian Hill oraz Letniej Grand Prix. Skocznia będzie także gotowa do treningu zawodników, co w kontekście remontu Wielkiej Krokwi jest bardzo istotne. 

Naprawa usterek

Na początku maja wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i zarazem gospodarz skoczni – Andrzej Wąsowicz – poinformował o rozpoczęciu remontu na skoczni w Wiśle Malince. Konieczna była wymiana desek pod igielitem, ponieważ w niektórych miejscach pojawiły się załamania. Wąsowicz przyznaje, że było to spowodowane głównie użyciem niewłaściwego drewna podczas budowy skoczni. Prace miały potrwać najpóźniej do końca maja i zgodnie z zapowiedzią kilka dni temu zostały zakończone.  Było to szczególnie ważne w kontekście planowanych wydarzeń.

Barbarian Hill, czyli podbieg pod skocznię

Już 4 czerwca na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się nietypowe zawody pod nazwą Barbarian Hill. Uczestnicy będą musieli wbiec na sam szczyt po specjalnie zamontowanych na zeskoku siatkach. Do pokonania jest około 250 metrów, a zatem jest to bardzo wymagająca konkurencja, z pewnością dostarczająca wielu emocji i wrażeń. W imprezie może wziąć udział praktycznie każdy – wystarczy się zarejestrować i uiścić obowiązkową opłatę. Więcej informacji o biegu na skoczni w Wiśle-Malince znajdziecie TUTAJ.

Treningi i LGP

Letnie zawody najwyższej rangi w Wiśle odbędą się w dniach 22-23 lipca. Oficjalne potwierdzenie tej daty uzyskamy po czerwcowym Kongresie FIS w Meksyku. W tym sezonie skocznia w Wiśle jest także głównym miejscem do trenowania, gdyż Wielką Krokiew w Zakopanem czeka gruntowna modernizacja. Prace remontowe w Wiśle zostały szybko ukończone, więc skocznia będzie do dyspozycji zawodników.

Tak wyglądał remont skoczni w Wiśle: 

(wisla-malinka.com)

Wisła-kamera

(fot. 02.05 – Przemysław Krawiec)

[huge_it_gallery id=”152″]


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: wisla-malinka.com

O autorze

Katarzyna Pasek