Polacy, Włosi i Czesi rywalizowali w Szczyrku

28 maja odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”. Szczyrk, w którym rozegrał się Memoriał Tadeusza Pawlusiaka, gościł w tym roku na swych skoczniach nie tylko polskich zawodników. Obok, w rywalizacji stanęli też Włosi i Czesi.

Początek imprezy zaplanowany został na godzinę 9:30 , gdzie na skoczni HS-44 najpierw odbyła się podwójna seria treningowa, a zaraz później rozegrała się rywalizacja między zawodnikami kategorii Junior E. Pierwsze miejsce należało do Macieja Staszewskiego, którego łączna nota wynosiła 231,3 pkt. Tuż za nim znaleźli się kolejno Antoni Orawski i Tymoteusz Amilkiewicz.

Następną grupą były Młodziczki, gdzie na najwyższym stopniu stanęła Czeszka Klara Ulrichova. Nasza rodaczka – Natalia Kobiela uplasowała się na trzecim miejscu, tracąc do drugiej Anezki Smahlikovej 5,8 pkt.

Kategoria Junior D to kolejna grupa, gdzie triumfatorem okazał się czeski zawodnik. Petr Vaverka skacząc na odległość 40,0 m i 43,0 m zapewnił sobie zwycięstwo, wyprzedzając tym samym drugiego Stanisława Majerczyka i znajdującego się na trzecim miejscu podium Jana Bukowskiego.

O godzinie 12:30 zaplanowana została seria próbna na skoczni HS-77, gdzie startowali zawodnicy kategorii Juniorki, Junior C, Junior B oraz Open.

W kategorii Juniorki bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka polskiej kadry narodowej pań Magdalena Pałasz uzyskując odległości 66 m i 67,5 m. Drugie miejsce podium należało do kolejnej reprezentantki kadry narodowej Kingi Rajdy. Na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab reprezentująca klub KS Chochołów.

W kategorii Junior B startowali zawodnicy kadry juniorów. Na najwyższym stopniu podium wylądował Dawid Jarząbek, uzyskując łączną notę 234,1 pkt. Drugi był Paweł Wąsek, wyprzedzając Tomasza Pilcha o 8,7 pkt.

Najwięcej emocji zapewniła rozgrywka zawodników grupy Open, gdzie zwyciężył Włoch Sebastian Colloredo. Na podium było naprawdę ciasno, gdyż Artur Kukuła, który był drugi, stracił do lidera jedyne 0,3 pkt, a trzeci Federico Cecon 0,7 pkt.

• Źródło: pzn.pl