Aktualności

Playlista każdego kibica skoków narciarskich

Każdy z nas ma inny gust muzyczny, inną ulubioną piosenkę oraz inną playlistę, której słucha. Są jednak miejsca, w których serca wszystkich kibiców biją jednym rytmem, a ciała poruszają się do tych samych melodii, które na zawsze kojarzyć się  będą ze sportowymi emocjami. Mowa tu m.in. o muzyce, która towarzyszy nam podczas zawodów Pucharu Świata na skoczniach w Zakopanem czy Wiśle. Prezentujemy „Must Know”, czyli obowiązkową playlistę każdego kibica skoków narciarskich. 

Niezawodni Crowd Supporters już od kilku sezonów umilają czas kibicom zgromadzonym na trybunach Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Potrafią stworzyć idealne warunki do dopingowania biało-czerwonych, zjednoczyć kibiców oraz zmotywować ich do „wielkiej trąby” czy konkretnego tańca. Przy okazji sami świetnie się bawią, o czym niejednokrotnie mówią fanom skoków narciarskich. To dzięki nim polska publika zna takie tańce jak „Spacedance” czy śpiewa razem z Arturem Andrusem o carycy mokrego śniegu.

11. Golec uOrkiestra – Zwycięstwo

„Wystarczy, że w siebie uwierzysz, a przyjdą Twoje wielkie dni!” Ten motywujący fragment utworu nagranego specjalnie dla Adama Małysza jest hymnem Małyszomanii oraz niezmiennie przywodzi na myśl zwycięstwa polskiego orła z Wisły.

10. Gdy poczujesz szczęścia smak z Kubusiem klaszcz

Radosna melodia motywuje kibiców do ruchu pod skocznią oraz poprawia nastroje. Kto nie uśmiechnie się widząc swego ulubionego zawodnika lecącego ponad zeskokiem, zdobywającego punkty? Gdy poczujesz szczęścia smak z Tygryskiem skacz!

9. Doris & Crowd Supporters – Zakopiański styl

Każdy, kto był w tym roku na zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, słyszał na pewno wykonanie Doris i składu Crowd Supporters wykonujących na żywo swój nowy kawałek. Owoce współpracy brzmią naprawdę efektownie.

8. Tim Toupet – Fliegerlied

Taniec dla Morgiego to już klasyk. 26 stycznia 2014 roku tłum zgromadzony na trybunach obiektu w Zakopanem odtańczył piękny taniec dla Thomasa Morgensterna do rytmu piosenki Tima Toupeta pod tytułem „Fliegerlied”.

 7. Die Atzen – Strobo Pop ft. Nena

Któż nie kojarzy momentu, gdy na trybunach na czas zwrotki piosenki zapada ciemność, a przyjście refrenu i mocnego beatu wyzwala w kibicach i ich „latarkach” mnóstwo energii i zaangażowania. Wenus, Mars, Księżyc i Ziemia  robią co mogą, aby cały świat ogarnęła energia Biało-Czerwonej Krainy Czarów.

6. Crowd Supporters feat. 3HeartBeats – Flashmob Party

Podczas konkursów w 2015 roku tłum rozgrzewała drużyna w składzie Crowd Supporters + 3HeartBeats. Piosenka na żywo brzmiała jeszcze bardziej energicznie.

5. Artur Andrus – Nazywali go marynarz

Szanta narciarska idealnie wpisuje się w charakter zawodów skoków narciarskich. Jej humorystyczny charakter jedynie poprawia nastroje panujące na trybunach, które śpiewają wraz z satyrykiem o carycy mokrego śniegu, do której płyną ratrakiem pod prąd.

4. Safri Duo – Played-A-Live

Crowd Supporters potrafią zrobić z kibicami falę do wszystkiego. Jednym z takich utworów jest właśnie „Played-A-Live” większości z nas kojarząca się nieodmiennie z nieśmiertelnymi reklamami lodów Algida.

3.  Katastrofe & Alexander Rybak – Typisk Norsk

Jest to nowa piosenka, wydana w 2016 roku, opowiadająca o byciu typowym Norwegiem. Została zagrana 24 stycznia podczas konkursu indywidualnego w Zakopanem z okazji urodzin Daniela-Andre Tande.

2. Sigma – Nobody to love

Kolejny z utworów, do którego idealnie robi się fale. Kibice są zgrani, dopasowują się do tempa utworu. Na początku fala idzie powoli. Jak to ujęli Crowd Supporters „tak jak idziecie płacić rachunki”, by następnie przyspieszyć w trakcie refrenu. Jest to już tak zwany klasyk.

1.DJ Broiler – Spacedance

Ten norweski duet stworzył utwór, do którego co roku tłum zakopiański tańczy hitowy, kosmiczny taniec – Spacedance. Prowadzący imprezę motywują każdą z planet do wspólnego tańca i nikt nie jest w stanie zbyt długo opierać się rytmowi  utworu. Posłuchajcie sami!

Macie swoje propozycje, które moglibyśmy dopisać do playlisty? Dajcie znać w komentarzach!


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Angelika Uchacz