Aktualności

Maja Vtic i Tine Bogataj triumfują w Lublanie

Jak co roku w małym słoweńskim parku o nazwie Mostec odbyły się lokalne zawody par mieszanych. Do konkursu przystąpili zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem wspólne zwycięstwo wywalczyła Maja Vtic wraz z Tine Bogatajem.

Skaczą nie tylko Słoweńcy

To już piąta edycja imprezy „Revija skokov”, w której oprócz reprezentantów gospodarzy udział wzięli również zawodnicy z Czech, Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Areną zmagań stał się kompleks małych i średnich skoczni w centrum stolicy – Lublanie. Mimo lokalnego charakteru zawodów oraz absencji czołowych zawodników, takich jak Peter Prevc czy Robert Kranjec, pod obiektami zebrało się mnóstwo kibiców.

W tym roku w konkursie par mieszanych najlepsza okazał się słoweński dublet – znana szerszemu gronu Maja Vtic oraz Tine Bogataj. Drugie miejsce należało do Słowenki Niki Kriznar oraz Czecha Tomasa Portyka. Podium uzupełniła Julia Kykkanen z Finlandii oraz reprezentant gospodarzy Jaka Hvala. Tuż za najlepszą trójką uplasowała się Nina Lussi ze Stanów Zjednoczonych oraz Słoweniec Matjaz Pungertar.

Nagroda dla Tilena Bartola, Domen Prevc świętuje

Organizatorzy imprezy przekazali młodemu Bartolowi nowego Mercedesa do tymczasowego użytku. Ma to związek najdłuższym skokiem w zawodach (61 metrów) oraz z rekordowym lotem na 252. metr w Planicy. Gdyby skoczek ustał swoją próbę, byłby to nowy rekord świata. Powód do radości miał także Domen Prevc, który kilka dni temu świętował swoje urodziny. Miłą niespodzianką okazał się tort, który 17-latek otrzymał w trakcie konkursu.

Pełna fotorelacja oraz wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych na stronie www.sskilirija.com


  • Źrodło: delo.si / sskilirija.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Ziemiańska