Aktualności

Bułgarzy ogłosili składy kadr na sezon 2016/2017

Wczoraj oficjalnie rozpoczęliśmy letni sezon w skokach narciarskich. Mimo tego niektóre reprezentacje nie tak dawno przedstawiły światu swoje grupy szkoleniowe. Takim krajem jest m.in. Bułgaria. W porównaniu z ubiegłym rokiem w ekipie bułgarskiej zaszły drobne zmiany. Łącznie w kadrach znalazło się 6 zawodników.


Skład kadr na sezon 2016/2017:

Kadra A

– Władimir Zografski

Kadra B

– Martin Zografski
– Krasimir Simitczijski
– Iwan Sławkow
– Wiktor Christow
– Jani Georgiew

W kadrze narodowej bez zmian

Konfiguracja bułgarskiej ekipy nie wzbudziła większych emocji. W kadrze A prowadzonej przez Emila Zografskiego znalazł się jego syn Władimir Zografski. W kraju, w którym skoki narciarskie nie są sportem narodowym Bułgar jest numerem 1 w swojej dyscyplinie. Największymi osiągnięciami jakimi ten skoczek może się poszczycić to wywalczenie złotego medalu na MŚJ w Otepaa w 2011 roku oraz wygraną na Uniwersjadzie w Szczyrbskim Jeziorze na skoczni normalnej w 2015 roku.

W sztabie szkoleniowym jednoosobowej kadry oprócz wspomnianego Emila Zografskiego znaleźli się również Alexander Pointner, a także fizjoterapeuta Thomas Pointner. Obaj Austriacy współpracują z bułgarskim teamem od ostatniego okresu zimowego.

Drobne modyfikacje w grupie B

W kadrze B znaleźli się zawodnicy mniej znani w środowisku skoków narciarskich. W zaprezentowanym układzie zabrakło Ewelina Mitewa, który prawdopodobnie zakończył swoją karierę, gdyż w ubiegłym sezonie nie wystartował w ani jednym konkursie organizowanym pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Do kadry B dołączono za to 2 nowych zawodników Iwana Sławkowa i Jani Georgiewa. Skoczkowie ci zostali włączeni do składu po decyzji o likwidacji ekipy młodzieżowej, istniejącej tylko przez poprzedni sezon. Przygotowaniami zawodników z grupy B zajmą się Zdrawko Zdrawkow oraz Metodi Sawczow.


  • Źródło: bfski.com
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Natalia Kicka