Aktualności

FIS Cup Villach: Siegel i Hessler wygrywają treningi

FIS Cup w Szczyrku (sobota)

Jonathan Siegel zdominował serię próbną pierwszego konkursu z cyklu FIS Cup w austriackim Villach. Na drugim miejscu uplasował się Filip Sakala, który poszybował na 93. metr. Podium dopełnił Gabriel Karlen ze skokiem na odległość 92,5 m. Początek zmagań kobiet wygrała Claudia Purker.

Siegel triumfuje

Podczas gdy jedni skoczkowie rywalizują w Słowenii, drudzy zdecydowali się na start w małym austriackim miasteczku. Serię próbną zdecydowanie wygrał Jonathan Siegel, który wylądował na 97. metrze. Drugie miejsce należało do Czecha Filipa Sakaly (93 m). Trzecią pozycję objął Szwajcar Gabriel Karlen ze skokiem na odległość 92,5 metra. W czołowej piątce znaleźć się Austriacy: Martin Diess (91,6 m) oraz Philipp Haagen (91 m).

Polacy odpuścili trening

Tylko dwóch Polaków wzięło udział w serii treningowej. Stanisław Biela zajął bardzo dobre 9. miejsce ze skokiem na odległość 89,5 metra. Z kolei skoczek reprezentujący klub AZS Zakopane, Krzysztof Leja uplasował się na 26. pozycji (82 m). Absencja Polaków może wynikać z tego, że nasi reprezentanci udali się do Villach wcześniej i odbyli treningi na skoczni.

Panie też już skaczą

Nie tylko panowie mają okazję sprawdzić się na skoczniach już na początku lipca. Sesję treningową jutrzejszego konkursu pań wygrała Pauline Hessler z Niemiec. Skok na odległość 92 metrów dał jej prowadzenie. Tuż za nią uplasowała się Słowenka Ursa Bogataj (91 m). Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy – Claudia Purker (85 m).

Dobra postawa Polek

Najlepszą polską skoczkinią na treningu okazała się być Anna Twardosz, której skok na 77,5 metra dał dobrą 7. pozycję. Magdalena Pałasz została sklasyfikowana na 15. miejscu (71,5 m). Kinga Rajda nie brała udziału w treningu.


  • Źródło: fis-ski.com / informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Ziemiańska