Puchar Gilowic za nami [wyniki + foto]

2 lipca na skoczniach w Gilowicach odbyły się kolejne zawody z cyklu ,,Nadzieje Beskidzkie”. Pogoda dopisywała, a zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Tymoteusz Cienciała czy Sara Tajner. Gościem specjalnym był Kamil Stoch.

Kategoria Open

W odróżnieniu od zawodów w Bystrej, w Gilowicach została rozegrana kategoria Open. Rywalizowali w niej także skoczkowie z Łodzi czy Zagórza. Konkurs w tej kategorii rozgrywany był na skoczni K-20. Pierwsze miejsce zajął reprezentant klubu ZKN Sokół Zagórz – Norbert Harsche, który w pierwszy skoku uzyskał 23 metry, a w drugim wylądował na 22. metrze. Drugie i trzecie miejsce zajęli skoczkowie z łódzkiego klubu TKKF Dzikusy Łódź, kolejno: Jakub Mirowski (21 metrów i 21,5 metra) oraz Dawid Jurga (20,5 metra i 21 metrów).

Rocznik 2003-2004

W tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Robert Ryś, reprezentujący klub LKS ,,Olimpia” Goleszów, który uzyskał 20,5 oraz 20 metrów. Tuż za nim uplasował się Wojciech Troszok z WWS Wisła w Wiśle ze skokami na 20,5. i 20,5. metra. Na najniższym stopniu podium stanął skoczek również z klubu WWS Wisła w Wiśle – Piotr Cieślar, który lądował na 19,5. i 20,5 metrze. Rywalizacja toczyła się na skoczni K-20.

Rocznik 2005-2006

Jeśli chodzi o chłopców urodzonych w latach 2005-2006 to najlepszy okazał się Maciej Staszewski z LKS ,,Olimpia” Goleszów, który w pierwszy skoku uzyskał 20,5 metra, a w drugim 20 metrów. Drugie miejsce zajął Jan Mroczkowski z KS Chochołów, skacząc 20,5 metra oraz 20 metrów, a na trzeciej lokacie uplasował się reprezentujący WWS Wisła w Wiśle – Wojciech Cieślar ze skokami na 18. i 19. metr.

Rocznik 2007-2008

Skoczkowie z tego rocznika zazwyczaj toczą zaciętą walkę podczas różnych zawodów, nic w tym dziwnego, jeśli w tej kategorii startuję choćby syn trenera Maciej Maciusiaka czy Piotra Żyły. Jednak tym razem zwycięstwo przypadło Tymoteuszowi Cienciale, który lądował na 13,5. i 14. metrze. Tuż za nim uplasował się Mateusz Maciusiak z odległościami 13,5 oraz 13 metrów. Trzeci stopień podium przypał w udziale Filipowi Staszewskiemu, który w pierwszym skoku uzyskał 12,5 metra, a w drugim 12,5.

Rocznik 2009 i młodsi

W najmłodszej kategorii męskiej dzisiejszego dnia zwyciężył Jan Pilch z WSS Wisła w Wiśle, skacząc 10,5 oraz 10 metrów. Drugi był Marcin Waszek z LKS ,,Olimpia” Goleszów ze skokami dwukrotnie na 11,5. metra. Natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Kacprowi Bandoli z SS-R LZS Sokół Szczyrk, który skoczył 6,5 i 9 metrów.

Kategoria dziewczyny Open

Wśród dziewcząt również została rozegrana kategoria Open, w której wystartowało sześć zawodniczek. Spośród nich najlepsza okazała się Katarzyna Harsche z ZKN Sokół Zagórz, która uzyskała 18 i 18,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentująca czeski klub TJ TZ Trinec (KS Huta Trinec) – Terezie Kantorova, która dwukrotnie skoczyła na 18. metr. Podium ,,domknęła” Wiktoria Kiersnowska z WSS Wisła w Wiśle, osiągając 18,5 i 19,5 metra.

Dziewczyny 2005 i młodsze

Ostatnią kategorią była grupa dziewczyn urodzona w 2005 roku lub później. Spośród nich najlepsza okazała się Sara Tajner, reprezentująca klub SS-R LZS Sokół Szczyrk, która uzyskała 11,5 oraz 12 metrów. Druga była zawodniczka z Czech (klub TJ TZ Trinec) – Helena Szurmanova, ta zawodniczka oddawała skoki na 6,5. i 9,5. metra. Podium dopełniła Kalina Sobczyk z KS Evenement, która lądowała na 6,5. oraz 7,5 metrze.