FIS Cup Villach: Logar i Colloredo prowadzą na półmetku

Kilkuset zawodników i zawodniczek stanęło do rywalizacji w zawodach FIS Cup, które podczas tego weekendu odbywają się a austriackim Villach. Na półmetku drugiego konkursu liderami są Eva Logar i Sebastian Colloredo.

FIS Cup Pań

O godz. 10:30 rozpoczęła się pierwsza seria konkursowa kobiet. Na starcie zobaczyliśmy 29 spośród 35 zgłoszonych zawodniczek. Dwie z 29 skoczkiń zostały zdyskwalifikowane, a wśród nich znalazła się także Polka – Magdalena Pałasz, u której podobnie jak wczoraj stwierdzono nieprawidłowy kombinezon.

Wśród startujących kobiet najdalej poleciała Nika Kriznar (95 m), ale o 2 pkt. przegrała z bardziej doświadczoną Evą Logar. Trzecie miejsce na półmetku rywalizacji wywalczyła Eva Logar.

W czołowej „10” plasuje się Kinga Rajda, która po skoku na odległość 87,5 m wywalczyła 7. pozycję. W finale zobaczymy także 16. Ann Twardosz, która lądowała na 80. metrze.

FIS Cup Panów

Obsada męskiej kategorii FIS Cup w Villach należy do wyjątkowo licznych. Do startu zostało zgłoszonych bowiem aż 109 sportowców! Wśród nich najwyższą notę punktową po pierwszym skoku uzyskał Włoch Sebastian Colloredo, a po piętach depczą mu zajmujący drugie miejsce Lukas Wangler i reprezentacyjny kolega – Davide Bresadola. Do finału awansowało czterech z dziesięciu biało-czerwonych.