FIS Cup: Kinga Rajda wygrywa w Szczyrku!

FISCup1-001-228-10

Świetne informacje ze Szczyrku! Drugie zwycięstwo w karierze w zawodach FIS Cup odniosła Kinga Rajda! Przewaga Polki nad drugą Niemką Henriette Kraus wyniosła aż 10 punktów.

Sukces Kingi Rajdy

15-letnia Polka wygrała po raz drugi w zawodach FIS Cup. Po raz pierwszy triumf odniosła 29 sierpnia 2015 roku, również na kompleksie skoczni Skalite. W ubiegłym tygodniu nasza reprezentantka startowała w Villach. Uplasowała się tam odpowiednio na 3. i 7. pozycji. Dzisiaj podtrzymała swoją doskonałą dyspozycję, oddając skoki na odległość 90 i 97,5 metra. Po pierwszej serii Kinga miała 8 punktów przewagi nad Henriette Kraus z Niemiec. Po drugiej próbie powiększyła swoją przewagę nad Niemką do 10 oczek. Kraus w 2. serii skoczyła 104,5 metra, jednak skoku nie ustała. Podium uzupełniła 18-letnia Kanadyjka, Natasha Bodnarchuk.

Rezultaty pozostałych Polek

W czołowej „10” uplasowały się jeszcze 2 reprezentantki Polski. 7. pozycję zajęła 19-letnia Joanna Szwab, która skoczyła 79 i 81 metrów. W porównaniu do 1. serii awansowała o dwie lokaty. 10. miejsce należało do Anny Twardosz. 15-letnia skoczkini oddała próby na 80 i 86 metrów. Po pierwszej serii zajmowała 6. pozycję. Kolejna Polka, Magdalena Pałasz zajęła 11. miejsce, tym samym otwierając drugą „10” tabeli. Kamila Karpiel była 13. (awans z 18. lokaty zajmowanej po 1. rundzie). Ostatnia Polka, Joanna Kil została zdyskwalifikowana w 1. serii z powodu nieprzepisowego kombinezonu. Kolejny konkurs jutro rano, o wynikach poinformujemy Was na skoki24.pl.

Fotorelacja z dzisiejszych zawodów będzie dostępna wkrótce.