Aktualności

LGP Pań Courchevel: Wygrana Takanashi, pierwsze punkty Kingi Rajdy [fotorelacja]

Sobota na skoczni Tremplin du Praz w Courchevel jest dniem rywalizacji w zawodach, zarówno dla skoczków, jak i dla skoczkiń. Wśród pań najlepsza okazała się Sara Takanashi, a Kinga Rajda zajęła 28. miejsce.

Seria próbna

Podczas sobotniej serii próbnej zdecydowanie najdalej ze wszystkich skoczkiń wylądowała Sara Takanashi. Japonka uzyskała 94,5 m. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka – Yuki Ito ze skokiem na odległość 86,5 metra. Trzecia w serii próbnej była młoda Austriaczka, Chiara Choelzl, która oddała skok o długości 85 metrów. Jedyna Polska startująca w tych zawodach – Kinga Rajda, w serii próbnej zajęła 37. miejsce, skacząc 66 metrów.

I seria konkursowa

Na półmetku rywalizacji w Courchevel w dalszym ciągu najlepsza była skoczkini z Kraju Kwitnącej Wiśni – Sara Takanashi, która skoczyła 99,5 metra i w swoim dorobku miała 129,4 pkt. Drugą lokatę zajmowała Chiara Hoelzl. Austriaczka uzyskała 92,5 metra, a jej strata do Japonki wynosiła blisko 20 punktów. Wirtualne podium po pierwszej serii zamykała Niemka – Juliane Seyfarth, która oddała skok o długości 94 metrów. Kinga Rajda po skoku na 80. metr zajmowała 27. lokatę.

II seria konkursowa

W inauguracyjnym konkursie LGP Pań w Courchevel Sara Takanashi nie miała sobie równych. Japonka pewnie wygrała sobotni konkurs, oddając w drugiej serii skok o długości 90 metrów i łącznie gromadząc 237,4 pkt. Drugie miejsce przypadło Chiarze Choelzl, która w serii finałowej skoczyła 88,5 metra, a jej łączna nota wyniosła 208,6 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazła się reprezentantka Japonii, która w drugim skoku uzyskała 91,5 metra. Będąca na trzecim miejscu po pierwszej serii Juliane Seyfarth, zakończyła konkurs na 8. miejscu.

Sobotni konkurs pań to także pierwsze w karierze punkty LGP Kingi Rajdy. Polka w swojej drugiej próbie uzyskała 80,5 metra, a jej łączna nota to 150,2 pkt., co dało jej w ostateczności 28. miejsce.