Aktualności

Co zabrać ze sobą do Wisły? Poradnik kibica przed LGP

Każdy z nas był kiedyś na zawodach skoków narciarskich po raz pierwszy. Na pewno jest wiele osób, dla których konkursy Letniej Grand Prix będą pierwszymi, warto więc zadbać o to, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Podpowiadamy, co jest najważniejsze oraz co może się przydać pod skocznią.

Lato w Wiśle potrafi być bardzo kapryśne, poczynając od prażącego słońca, a kończąc na rzęsistej ulewie. Nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć, warto więc być przygotowanym na różne scenariusze. Podpowiadamy Wam co zabrać ze sobą do plecaka, a czego na pewno nie pakować. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, więc możecie nam śmiało zaufać!

Co zabrać?

  • Bilet

Zdecydowanie jest to najważniejsza rzecz. Upoważnia Was do wejścia na teren, na którym rozgrywane są zawody oraz zapewnia wstęp do odpowiedniej strefy. Stanowi też świetną pamiątkę. Bilety na LGP w Wiśle można ciągle zakupić za pośrednictwem serwisu kupbilet.onet.pl, a sprzedaż będzie odbywać się także bezpośrednio przed zawodami (o ile nie zostaną wykupione wszystkie wejściówki).

  • Odpowiednie ubrania

Polecamy zabrać nakrycie głowy chroniące nas przed upalnym słońcem oraz bluzę lub inną odzież wierzchnią na późniejsze godziny, gdyż w górach wieczory lubią być chłodne. Warto także zabrać pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową w razie ulewy; mamy jednak nadzieję, że ich użycie nie będzie konieczne.

  • Gadżety kibica

Do wspierania ukochanych drużyn przydadzą się Wam flagi, czapki, szaliki, trąbki, naszyjniki, a także farbki do ciała, którymi naznaczycie swe twarze i pokażecie co Wam w duszach gra. Pamiętajcie jednak, że na teren skoczni można wnieść flagi tylko z plastikowymi uchwytami. Drewniane i metalowe nie wchodzą w grę.

  • Uśmiech oraz entuzjazm

Myślimy, że nie trzeba Wam o tym, drodzy kibice, przypominać. Doping i zagrzewanie zawodników do walki stanowi nieodłączną część każdych zawodów. Wielu zawodników przyznaje, że polska publiczność jest niesamowita i jest to jeden z powodów, dla których tak lubią tu przyjeżdżać, do boju więc!


 Czego nie zabierać?

  • Napojów – konkretnie nie wolno wnosić „pojemników na płyny lub produkty spożywcze wykonanych z twardego materiału, w tym butelek plastikowych”. Na terenie obiektu zostanie utworzona strefa gastronomiczna, gdzie będzie można zaopatrzyć się w prowiant, zjeść ciepły posiłek czy napić się kawy.
  • Materiałów wybuchowych, łatwopalnych oraz pirotechnicznych,  np. race, petardy, zimne ognie, pochodnie itp.
  • Przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych, np. noże, kije baseballowe, pałki, metalowe rurki
  • Alkoholu oraz środków odurzających i psychotropowych

Teraz, gdy już wiecie w jaki sposób spakować Wasz plecak na zawody, nie musicie się o nic martwić. Wystarczy wyruszyć naprzeciw świetnej przygodzie, jaką niewątpliwie jest obecność na zawodach z cyklu Letniej Grand Prix w Wiśle-Malince. Do zobaczenia na miejscu!


  • Źródło: wisla-malinka.com/informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Angelika Uchacz