Aktualności

LGP Wisła: W czwartek uroczyste wręczenie numerów startowych

Już w czwartek, 21 lipca na małej scenie na rynku w centrum Wisły (plac B. Hoffa) po raz kolejny odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych dziesięciu czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix 2016. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się na wiślańskim rynku, będzie dwójka reprezentantów Polski: lider cyklu Maciej Kot oraz drugi zawodnik klasyfikacji generalnej – Kamil Stoch.

Wzorem lat ubiegłych, po czwartkowych kwalifikacjach odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych zawodnikom FIS Grand Prix Wisła 2016. Na scenie zagości dziesięciu najlepszych skoczków narciarskich w klasyfikacji generalnej cyklu biorących udział w drugich tego lata zawodach FIS Grand Prix, które w dniach 21.07.-23.07.2016 rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tego wieczoru na wiślańskim rynku zobaczymy aż dwóch reprezentantów Polski. Pierwszy z nich to Maciej Kot, który w miniony weekend triumfował w konkursie w Courchevel. Drugim z Biało-Czerwonych będzie dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi oraz wicelider cyklu – Kamil Stoch.

Ceremonia wręczenia numerów startowych rozpocznie się o godzinie 19:00 na małej scenie w centrum Wisły. Na początku tego wydarzenia kibice zgromadzeni na wiślańskim rynku zobaczą występ Zespołu Regionalnego Wisła z Wisły. Najlepsi skoczkowie cyklu FIS Grand Prix będą opuszczali scenę w rytmach kapeli góralskiej. Po ceremonii odbędzie się także koncert zespołu Akord, który przez ponad godzinę będzie umilał wieczór zgromadzonym kibicom.

Z czołowej „10” zawodników FIS Grand Prix zabraknie tylko Austriaka Clemensa Aignera. W ceremonii wręczenia numerów startowych wezmą udział: Maciej Kot, Kamil Stoch, Austriacy Stefan Kraft i Michael Hayboeck, Japończyk Ryoyu Kobayashi, Szwajcar Gregor Deschwanden, reprezentanci Niemiec Andreas Wellinger i Andreas Wank, Czech Jakub Janda oraz Słoweniec Jaka Hvala.

Wcześniej, o godzinie 16:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się oficjalny trening, natomiast o 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny. Zapraszamy!


  • Autor komunikatu – Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Komunikat prasowy